Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حزب محافظه کار «گزینه دیگر برای آلمان» خواستار کناره گیری آنگلا مرکل از مقامش شد

حزب محافظه کار «گزینه دیگر برای آلمان» خواستار کناره گیری آنگلا مرکل از مقامش شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حزب محافظه کار «گزینه دیگر برای آلمان» با انتقاد از سیاست های صدر اعظم آلمان در زمینه پذیرش پناهجویان خواستار کناره گیری آنگلا مرکل از مقامش شد

آگهی

حزب محافظه کار «گزینه دیگر برای آلمان» با انتقاد از سیاست های صدر اعظم آلمان در زمینه پذیرش پناهجویان خواستار کناره گیری آنگلا مرکل از مقامش شد.

فرآوکه پتری٬ رهبر حزب گزینه دیگر برای آلمان با متهم کردن خانم مرکل به از دست دادن کنترل بحران مهاجرتی کشور گفت که« با توجه به وجود یک بحران دموکراتیک که جدی تر است بحران یورو٬ بحران اتحادیه اروپا و همینطور بحران مهاجرت پایان نمی گیرد.» او افزود: «وقتی صدراعظم می گوید قادر نیست تعداد پناهجویان را بگوید این به معنای آن است که دوره دولت خانم مرکل به سر آمده است.»

از سوی دیگر تازه ترین نظرسنجی ها در آلمان نشان می دهد محبوبیت این حزب مخالف مهاجرت (که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد) در گرماگرم درگیری بین احزاب حاکم آلمان بر سر چگونگی مقابله با بحران پناهجویان، بیش از گذشته افزایش یافته است.

انتظار می رود آلمان پذیرای یک میلیون پناهجو در سال جاری میلادی باشد. فشار بر صدراعظم آلمان از طرف محافظه کاران در حالی فزونی گرفته که او روز یکشنبه با رهبران اروپا و نخست وزیر ترکیه دیدار می کند.

رهبران اتحادیه اروپا امیدوارند که در بروکسل با آنکارا به توافق برسند بر سر اینکه در ازای کمک مالی به ترکیه و تسریع پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا٬ آنکارا نیز مانع از ورود گسترده پناهجویان به قاره سبز شود.

به نظر می رسد آنکارا با اذعان به ناتوانی اروپا در مهار بحران مهاجرت برآن است تا از این فرصت پیش آمده نهایت بهره برداری را بکند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفت های درون و برون حزبی با سیاست مهاجرتی مرکل

مرکل: پذیرش پناهجویان در آلمان محدود می شود

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد