آلمان فرانسه را در حملات هوایی علیه مواضع داعش همراهی می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آلمان فرانسه را در حملات هوایی علیه مواضع داعش همراهی می کند

آلمان با پشتیبانی از حملات هوایی فرانسه به ائتلاف بین المللی مبارزه با گروه دولت اسلامی (داعش) می پیوندد. دولت آنگلا مرکل قرار است با اعزام یک کشتی جنگی حفاظت از ناو هواپیمابر فرانسه در شرق دریای مدیترانه را برعهده گیرد.

این کشور همچنین هواپیماهای سوخت رسان و جنگنده های رهگیر تورنادو را برای پشتیبانی از هواپیماهایی فرانسوی در حملات هوایی به مواضع داعش به پرواز در خواهد آورد. ماهواره اکتشافی هم به منظور تامین اطلاعات دقیق از مواضع داعش و کمک به حفاظت از غیرنظامیان به کار گرفته خواهد شد.

این تصمیم آنطور که اورسولا وان در لین٬ وزیر دفاع آلمان گفته در پاسخ به درخواست فرانسه اتخاذ شده است. او گفت: «ما امروز در مورد چگونگی پاسخگویی به درخواست آنها صحبت کردیم. ما می توانیم در سه زمینه همکاری کنیم: حفاظت٬ شناسایی اهداف مهم و پشتیبانی.» احتمال می رود این تصمیم بدون مانعی به تایید پارلمان آلمان برسد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در پاریس ضمن ادای احترام به قربانیان حملات ۱۳ نوامبر٬ بار دیگر بر هماهنگی ائتلاف بین المللی برای مبارزه با داعش تاکید کردند.

پس از حوادث جمعه سیاه پاریس٬ فرانسه حملات هوایی علیه مواضع این گروه را شدت بخشیده است. حملات پاریس ۱۳۰ کشته و بیش از ۳۵۰ زخمی برجای گذاشته است.