Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روزی که سر در خانه فرانسوی ها آبی، سفید و قرمز می شود

روزی که سر در خانه فرانسوی ها آبی، سفید و قرمز می شود
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میزان فروش پرچم در فرانسه از زمان حملات تروریستی در ۱۳ نوامبر تاکنون ۵۰۰ برابر شده است.

آگهی

مردم فرانسه به دعوت رئیس جمهوری این کشور، خود را برای نصب پرچم ملی در روز جمعه بر سر در خانه ها و ساختمان ها و روی پنجره ها آماده می کنند. آنها این حرکت نمادین را به نشانه احترام به قربانیان حملات تروریستی دو هفته پیش در پاریس که ۱۳۰ کشته بر جای گذاشت، انجام می دهند.

یک کارگر تولیدی پرچم می گوید: «مشتری ها دقیقه به دقیقه تماس می گیرند و ما هم زمان باید هم جواب آنها را بدهیم و هم تولید کنیم. کمی خسته کننده است ولی باید از پسش بر بیاییم. ما تمام شب را کار کردیم و فقط یک ساعت خوابیدیم.»

میزان فروش پرچم در فرانسه از زمان حملات تروریستی در ۱۳ نوامبر تاکنون ۵۰۰ برابر شده است. یک شهروند می گوید: «من آمده ام پرچم بخرم و از این کار خشنودم. متأسفانه این بار، این تروریسم است که باعث شده تا ما صفوف خود را فشرده تر و افتخار ملی خود را تجدید کنیم.»

تا پیش از حادثه پاریس، نصب پرچم سه رنگ آبی، سفید، قرمز تنها نشانه طرفداری از ملی گرایان و راستگرایان افراطی و به طور مشخص از جبهه ملی به رهبری مارین لوپن بود.

شهروند دیگری پنج شنبه شب گفت: «من از همین امشب پرچم می گذارم و فکر می کنم همیشه باید پرچم بگذاریم. این خیلی مهم است که خودمان را فرانسوی حس کنیم.»

آخرین باری که پرچم فرانسه تا این حد فروش داشت در زمان جام جهانی فوتبال فرانسه در ۱۹۹۸ بود.

رنگ سفید در میانه پرچم فرانسه نماد سلطنت و یادگار دوران پادشاهی در این کشور است. دو رنگ قرمز و آبی در طرفین پرچم نیز از دیرباز نمادهای شهر پاریس، پایتخت این کشور بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی