Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان ملل: دسته بندی پناهجویان طبق ملیت آنها خلاف قوانین بین المللی است

سازمان ملل: دسته بندی پناهجویان طبق ملیت آنها خلاف قوانین بین المللی است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان ملل متحد روز سه شنبه دسته بندی مهاجران بر اساس ملیت آنها و ممنوعیت ورود بیش از ۱۰۰۰ پناهجو را که در مرزهای مقدونیه متوقف شده اند، محکوم کرد و

آگهی

سازمان ملل متحد روز سه شنبه دسته بندی مهاجران بر اساس ملیت آنها و ممنوعیت ورود بیش از ۱۰۰۰ پناهجو را که در مرزهای مقدونیه متوقف شده اند، محکوم کرد و این اقدام را مخالف قوانین بین المللی دانست.

برخی از کشورهای اروپایی این مهاجران را که عمدتا از کشورهایی نظیر ایران، بنگلادش و یا کشورهای آفریقایی هستند، پناهجوی اقتصادی می نامند و اعلام کرده اند اولویت آنها مهاجرانی از کشورهای سوریه و عراق است. مقامات این کشورها می گویند بسیاری از این مهاجران اقتصادی از کشورهای امن می آیند و کرده اند تنها پناهجویانی از کشورهای در حال جنگ را می پذیرند.

تعدادی از این مهاجران که در منطقۀ حایل میان مقدونیه و یونان مستقر شده اند در اعتراض به این تصمیم دست به اعتصاب غذا زده و یا لب هایشان را دوخته اند.

آدریان ادواردز، سخنگوی کمیسیاری عالی پناهندگان سازمان ملل در این باره می گوید: «همۀ انسان ها صرفنظر از ملیت شان، از حق پناهجویی برخوردارند و باید پرونده شان به طور فردی بررسی شود. به افرادی که این تصمیم آنها را دربر می گیرد باید اطلاعات درست و دقیق داد و مشاوره ها و کمک های لازم را در اختیار آنها گذاشت.»

بسیاری از این کشورها از جمله اسلوونی، مجارستان و اتریش پیش از این اقدام به احداث موانعی مانند حصار سیم خاردار در مرزهای خود کرده اند. سوئد نیز روز گذشته از تصمیم خود برای محدود کردن ورود مهاجران در مرزهای این کشور خبر داد.

استفان لوفون، نخست وزیر سوئد با اعلام این خبر گفت: «این وضعیت غیرقابل قبول است و نمی تواند ادامه پیدا کند. این وضعیت از پناهجویان گرفته تا پرسنلی که برای این پناهجویان کار می کنند و حتی برای تمام کسانی که باید به اقدامات صورت گرفته در جامعه اعتماد کنند، غیرقابل قبول است. اکنون به صراحت می گویم که بیشتر این پناهجویان باید از دیگر کشورها درخواست پناهجویی کنند و از باقی کشورهای اروپایی کمک بخواهند.»

سوئد می گوید از ابتدای سال ۲۰۱۵، بیش از ۱۹۰ هزار پناهجو از مرزهای این کشور عبور کرده و در شهرهای سوئد مستقر شده اند. ادارۀ مهاجرت این کشور نیز اعلام کرده است دیگر امکان تضمین مکانی برای استقرار این پناهجویان ندارد.

همزمان با مسدود شدن مرزهای کشورهای ورودی اروپا نظیر یونان و مقدونیه، مقامات کشورهای آلمان و فرانسه پیشنهاد تشکیل یک صندوق ۱۰ میلیارد یورویی برای کمک به پناهجویان را ارائه کرده اند. قرار است این پیشنهاد در اتحادیۀ اروپا مورد بررسی قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل متحد: قحطی و گرسنگی به سراسر غزه گسترش یافته است

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

عملیات جستجوی ملوان گمشده کشتی یونانی در دریای سرخ؛ ارتش آمریکا به سایت‌های راداری حوثی‌ها حمله کرد