جسد سفیر سابق ایران در لبنان شناسایی شد

جسد سفیر سابق ایران در لبنان شناسایی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری فارس گزارش داده است که جسد غضنفر رکن‌آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان شناسایی شده است.

آگهی

به نوشته این خبرگزاری دو تن از اعضای خانواده رکن‌آبادی که به عربستان سفر کرده بودند پس از انجام آزمایش‌های «دی ان ای» و تطبیق شواهد و تصاویر اعلام کردند که غنضفر رکن‌آبادی در فاجعه منا درگذشته است.

«فارس» به نقل از یک منبع آگاه نوشته است که جسد سفیر سابق ایران در لبنان بامداد فردا (پنج شنبه) به ایران بازگردانده خواهد شد و همچنین قرار است آزمایش‌های نهایی دی.ان.ای بار دیگر در ایران نیز انجام شود.

در جریان حادثه‌ای در مراسم حج در منا که روز دوم مهر به وقوع پیوست شمار زیادی از زائران کشورهای مختلف زیر دست و پا کشته، مجروح یا مفقود شدند.

یکی از افراد مفقود شده، غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان بود که این موضوع باعث بحث و جدل‌های زیادی میان برخی مسئولان جمهوری اسلامی ایران با عربستان و ایراد اتهام‌هایی به این کشور شده بود.

برخی از مقام‌های ایران از جمله علاءالدین بروجردی و همچنین حسین نوش‌آبادی، معاون پارلمانی وزیر ارشاد، احتمال ربوده شدن غضنفر رکن آبادی و چند زائر مفقود دیگر ایرانی و انتقال آنها به خارج از عربستان را مطرح کرده بودند.

علاء‌الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، پیشتر اعلام کرده بود که آقای رکن‌آبادی زنده بوده و از حادثه منا با آمبولانس به بیمارستان منتقل شده، اما پس از آن مفقود شده است.

آقای بروجردی همچنین گفته بود که اگر دولت عربستان سعودی نتواند مشخص کند که جنازه‌های غضنفررکن آبادی و علی اصغر فولادگر، رئیس دفتر مطالعات راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کجا دفن شده است، ایران فرضیه ربایش را به عنوان قوی ترین فرضیه به صورت جدی دنبال خواهد کرد.

غضنفر رکن‌آبادی، ٥٠ ساله از سال ١٣٨٩ تا اردیبهشت ١٣٩٣ سفیر ایران در لبنان بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است