تشدید تدابیر امنیتی در آستانه برگزاری کنفرانس تغییرات آب و هوایی در پاریس

تشدید تدابیر امنیتی در آستانه برگزاری کنفرانس تغییرات آب و هوایی در پاریس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه برگزاری کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در پاریس، تدابیر امنیتی در کشور فرانسه و بویژه در پایتخت آن بشدت افزایش یافته است. برای

آگهی

در آستانه برگزاری کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در پاریس، تدابیر امنیتی در کشور فرانسه و بویژه در پایتخت آن بشدت افزایش یافته است.

برای تامین امنیت، ۱۲۰ هزار نیروی پلیس و ژاندارم در نقاط مختلف این کشور مستقر خواهند شد.

برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه روز چهارشنبه در یک نشست خبری و با حضور شهردار پاریس و وزیر محیط زیست این کشور گفت: «با توجه به نقش نیروهای پلیس، بیش از هشت هزار نیرو در مرزها مستقر شدند، ۲۸۰۰ پلیس نیز در محل برگزاری کنفرانس تغییرات آب و هوایی به گشت زنی خواهند پرداخت. واحدهای سیار، نیروهای ضد شورش و نیروهای ژاندارمری نیز در سطح بی سابقه ای فرا خوانده شده اند.»

شهردار پاریس نیز از ساکنان پایتخت درخواست کرد که روزهای یکشنبه و دوشنبه آینده، از خودروهای شخصی شان استفاده نکنند. بنا بر اعلام دولت فرانسه، در این دو روز استفاده از حمل و نقل عمومی در پاریس رایگان است.

این کنفرانس بین المللی روز یکشنبه ۲۹ نوامبر (۸ آذر) در منطقه «لو بورژه» در شمال پاریس آغاز به کار خواهد کرد و نشستهای آن تا ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) ادامه خواهد داشت آنهم در وضعیتی که تنها هفده روز از حملات تروریستی پاریس می گذرد. مخازن آب شرکت وئولیا Veolia، شرکت تامین و مدیریت آب فرانسه در منطقه «لو بورژه» نیز تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد تا حملات احتمالی شیمیایی و بیولوژیکی تروریستها به این مراکز خنثی شوند.

قرار است در این کنفرانس بین المللی درمجموع حدود ۴۵ هزار نفر از جمله ۱۴۷ تن از مقامات عالیرتبه کشورهای جهان حضور یابند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رایانه و کارت‌های حافظه حاوی طرح‌های ایمن‌سازی بازی‌های المپیک پاریس به سرقت رفت

برج ایفل پس از ۶ روز تعطیلی به دلیل اعتصاب کارگران بار دیگر میزبان گردشگران شد

حمله با سلاح سرد در ایستگاه متروی پاریس؛ مظنون گواهینامه ایتالیایی به همراه داشت