ویدئوی جدید از قتل جوان سیاهپوست هزاران نفر را در شیکاگو به خیابان کشاند

ویدئوی جدید از قتل جوان سیاهپوست هزاران نفر را در شیکاگو به خیابان کشاند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شیکاگو سه شنبه شب شاهد تظاهرات هزاران نفر علیه خشونت پلیس نسبت به سیاهپوستان بود. این تظاهرات پس از انتشار تصاویر ویدئویی ضبط شده از صحنۀ کشته شدن

آگهی

شیکاگو سه شنبه شب شاهد تظاهرات هزاران نفر علیه خشونت پلیس نسبت به سیاهپوستان بود. این تظاهرات پس از انتشار تصاویر ویدئویی ضبط شده از صحنۀ کشته شدن لاکوآن مک دونالد و به صورت خودجوش آغاز شده است. این تصاویر که توسط دوربین پلیس شیکاگو در شب تیراندازی ضبط شده پس از درخواست مکرر مردم و با حکم یک دادگاه روز سه شنبه منتشر شد.

لاکوآن مک دونالد، جوان ۱۷ سالۀ سیاهپوست در روز بیستم اکتبر سال گذشته توسط جیسون وان دایک، پلیس شیکاگو به ضرب ۱۶ گلوله کشته شد. پلیس می گوید این جوان در حالیکه چاقویی حمل می کرده به اخطارها بی توجهی نشان داده و قصد حمله به پلیس را داشته است اما ویدئوهای ضبط شده خلاف این امر را نشان می دهد.

دادستان شیکاگو این پلیس را به قتل عمد متهم کرده و قرار است دادگاه رسیدگی به اتهام وی به زودی آغاز شود. این پلیس ۳۷ ساله صبح روز سه شنبه بازداشت شده و انتشار این ویدئو ساعاتی پس از دستگیری وی و به دستور مقامات شهر شیکاگو بوده است. رئیس پلیس شیکاگو پس از بازداشت این پلیس به اتهام قتل عمد اعلام کرد رفتار خشونت آمیز در این شهر چه از جانب مردم و چه از جانب پلیس پذیرفته نمی شود.

طی دو سال گذشته، چندین سیاهپوست در جریان دستیگری های خشونت بار توسط پلیس کشته شده اند که از آنجمله می توان به مرگ مایکل براون در شهر فرگوسن و اریک گارنر در شهر نیویورک اشاره کرد. در پی این خشونت ها که همگی توسط پلیس های سفید پوست صورت گرفته است، شورش هایی در برخی از شهرهای آمریکا در اعتراض درگرفت. در تمامی این موارد، دادگاه پلیس ضارب را از اتهام قتل تبرئه و اقدام آنها را دفاع از خود عنوان کرده بود.

بازداشت جیسون وان دایک به اتهام قتل عمد این جوان ۱۷ سالۀ سیاهپوست از موارد بسیار نادر در آمریکاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟

جایزه ۱.۶ میلیارد دلاری «مگا میلیونز»؛ برنده ناشناس در فلوریدا پس از ۷ هفته پا پیش گذاشت