Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جنگ سوریه و سرنوشت تلخ بیش از هشت میلیون کودک این کشور

جنگ سوریه و سرنوشت تلخ بیش از هشت میلیون کودک این کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نزدیک به هشت میلیون کودک سوری به دلیل جنگ در این کشور نیاز به کمکهای بشردوستانه دارند. یونیسف، باردیگر تاکید کرده است که در سوریه دیگر هیچ مکانی برای

آگهی

نزدیک به هشت میلیون کودک سوری به دلیل جنگ در این کشور نیاز به کمکهای بشردوستانه دارند. یونیسف، باردیگر تاکید کرده است که در سوریه دیگر هیچ مکانی برای حمایت و محافظت از کودکان آواره و بی خانمان و بی سرپرست وجود ندارد. بی دلیل نیست که کودکان همراه و یا بدون همراه خطر خروج از سوریه و عبور از دریا را به جان می خرند.

به گفته سازمان های حمایت از پناهندگان در اروپا تنها بین ماه ژانویه و سپتامبر سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۱۴ هزار کودک سوری در فهرست درخواست کنندگان پناهندگی در اروپا قرار گرفته اند. یونیسف هم اعلام کرده است که در ماه ژوئن گذشته ده درصد پناهجویان و در ماه اکتبر تعداد کودکان تا ۳۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

مسئول یکی از بنیادهای خیریه کمک به کودکان در بریتانیا می گوید: “شما در میان پناهجویان کودکان زیادی می بینید که کمتر از ده سال دارند و بدلیل خستگی مفرط، گرسنگی و سرما به حال نزار افتاده اند. تصاویر بوضوح گویای این فاجعه هستند.”

روزانه نزدیک به ۷۰۰ کودک سوری درخواست پناهندگی در اروپا می کنند. به گفته یونیسف در میان آنها نوزادان، کودکان معلول، کودکان و نوجوانان یتیم و بی سرپرست دیده می شوند.

در این میان نگرانیها بیشتر معطوف به بیش از دو میلیون کودکی است که همچنان در مناطق جنگی سوریه هستند و از هیچ کمک بهره مند نشده اند.

در اردوگاه پناهندگان سوری در لبنان بسیاری از کودکان در شرایط غیرانسانی بزرگ می شوند. بسیاری به مدرسه نمی روند و اکثرا کار می کنند تا بتوانند در خرج هزینه ها به والدینشان کمک کنند. در حالیکه آنها تنها امید بازسازی سوریه بعد از جنگ خواهند بود.

مانند احمد نه ساله که اهل حلب است و می گوید نزدیک به دوسال شده که به مدرسه نمی رود اما آرزو دارد تا در آینده پزشک شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دزدیده شدن ۱۲۰ هزار نوزاد در گرجستان؛ ماجرا چیست؟

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

زندان برای مادران یوتیوبر؛ ولاگرهای آمریکایی با دو میلیون فالوور چگونه لو رفتند؟