Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آرژانتین؛ تحول اساسی در راس دولت این کشور

آرژانتین؛ تحول اساسی در راس دولت این کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مائوریسیو ماکری، نامزد محافظه کاران در آرژانتین در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد. به این ترتیب، قدرت در این کشور پس از ۱۲ سال از چپ های

آگهی

مائوریسیو ماکری، نامزد محافظه کاران در آرژانتین در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد. به این ترتیب، قدرت در این کشور پس از ۱۲ سال از چپ های آرژانتین به راستهای محافظه کار منتقل شد. بنوعی دوران کیرشنریسم در این کشور بپایان رسید.

خانواده ماکری جزو ثروتمندترین خانواده های آرژانتین هستند. او با پیروزی اش تغییر بزرگی به ساختار دولتهای چپ این کشور وارد می کند و از سویی دیگر به عنوان یک مهندس به رییس جمهور وکلاها یی که در دوازده سال اخیر قدرت را در این کشور در دست داشتند پایان می دهد.

پدر او با اصلیتی ایتالیایی رئیس باشگاه معروف فوتبال بوکاجونیورز بوده است. باشگاهی که محل پرورش اسطوره آرژانتین دیه گو آرماندو مارادونا است.

در سال ۲۰۰۷ ماکری به پارلمان آرژانتین راه پیدا می کند و پس از آن با حزب راستگرای جمهوری مردم شهردار بوئنس آیرس می شود. از آن زمان به بعد آماده نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری شد.

برای گسترش نفوذ خود حارج از پایتخت آرژانتین با احزاب میانه رو دست به ائتلاف زد و گروه کامبیموس به معنای تغییر شکل گرفت و اینگونه شانس خود برای پیروزی در انتخابات را بالا برد.

اما او رییس جمهوری کشوری می شود که بار دیگر در آستانه بحران اقتصادی است. تورم در این کشور به ۳۰ درصد رسیده است و نرخ بیکاری بصورت قابل توجهی در ده سال اخیر افزایش پیدا کرده است.

مارسلو الیزوندو، کارشناس اقتصادی می گوید: “نزدیک به چهار سال است که آرژانتین رشد اقتصادی نداشته است و بخش خصوصی موفق به کارافرینی نشده است.”

همچنین او وارث دولتی می شود که بدهی های فراوانی دارد. از جمله یک و نیم میلیارد دلار به یک گروه سرمایه گذاران خارجی.

به همین دلیل به نظر می رسد رئیس جمهوری جدید سیاستهای محافظه کارانه را پیش بگیرد. مثلا مالیات بر درآمد برخی از محصولات صادراتی از جمله آرد را کاهش دهد.

او باید به ارز آرژانتین در برابر دلار اعتباری دوباره بدهد. اما برای اینکه بتواند به اهدافش برسد نیاز به حمایت احزاب میانه رو در کنگره و سنا خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناآرامی در آرژانتین؛ تقابل سنگ و کوکتل‌مولوتوف با گاز‌اشک آور و گلوله‌لاستیکی در خیابان‌های پایتخت

مسابقات جهانی پیتزا در بوئنوس آیرس آرژانتین

رابطه خاویر میلی با روح سگ مرده‌اش؛ مخالفان رئیس‌جمهوری آرژانتین سلامت روانی او را زیر سوال می‌برند