ژاپن پنج مدال طلا در مسابقات جودوی جایزه بزرگ چین کسب کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Mohsen Salehi
ژاپن پنج مدال طلا در مسابقات جودوی جایزه بزرگ چین کسب کرد

تدی رینر فرانسوی روی سکوی نخست وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مسابقات جودوی جایزه بزرگ چین ایستاد. این جودوکار ۲۶ ساله در دیدار نهایی، حریف قدر اهل کره جنوبی خود، کیم سونگ مین را به زانو در آورد.

تدی، دارنده مدال طلای المپیک لندن و هشت دوره مسابقات جهانی درباره رویای خود چنین می گوید: «رویا، خواست و هدفم این است که بهترین جودوکار وزن خودم باشم.»

مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم، از آن جودوکار تکنیکی ژاپنی، کنتا ناگاساوا شد. او در فینال با کسب امتیاز وازاری، دارنده مدال طلای مسابقات جهانی دو سال پیش، اسلی گونزالس از کوبا را از پیش رو برداشت. او پنجمین مدال طلای کشورش در این مسابقات را کسب کرد.

وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم محل یکه تازی توشینبایار نیدان، اسطوره مغولستانی بود. دارنده مدال طلای المپیک پکن، در فینال، ماکسیم راکوف، جودوکار ۲۹ ساله قزاق را مغلوب کرد.

در بخش زنان و در وزن منهای ۷۸ کیلوگرم، شوری هامادا از ژاپن شگفتی ساز شد. در میان ستاره های حاضر در این وزن، کسی بختی برای هامادا قائل نبود؛ اما او با بازی های درخشان خود به خصوص در دیدار نهایی برابر اودری چومیئو از فرانسه به مدال طلای رسید.

فینال فوق سنگین هم بین «سونگ یو» و «سی سی ما»، دو جودوکار کشور میزبان برگزار شد. سونگ یو که در شهر محل زادگاهش «کینگدائو» روی تاتامی رفته بود و از امتیاز میزبانی بهره می برد هموطنش را شکست داد و مدال طلا را به گردن آویخت.