بلژیک؛ انجام عملیات ضد تروریستی در مرکز بروکسل

بلژیک؛ انجام عملیات ضد تروریستی در مرکز بروکسل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان بلژیک از دستگیری ۱۶ نفر در جریان ۱۹ بازرسی صورت گرفته در قالب عملیات ضد تروریستی یکشنبه شب در بروکسل خبر داد. بنا به اعلام دادستانی بلژیک، با

آگهی

دادستان بلژیک از دستگیری ۱۶ نفر در جریان ۱۹ بازرسی صورت گرفته در قالب عملیات ضد تروریستی یکشنبه شب در بروکسل خبر داد. بنا به اعلام دادستانی بلژیک، با وجود دستگیری این شانزده نفر، هیچ سلاح یا مواد منفجره ای در جریان این بازرسی ها کشف نشده است.

اریک واندر سیپت، دادستان بلژیک با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت: «قاضی تحقیقات در مورد اینکه این بازداشت ها طولانی تر شود، روز دوشنبه تصمیم خواهد گرفت اما باید بگویم که صلاح عبدالسلام در میان دستگیرشدگان دیده نمی شود.»

صلاح عبدالسلام یکی از افرادی است که به گفتۀ دولت فرانسه در حملات تروریستی پاریس شرکت داشته است. دو نفر از دوستان وی که پس از این حملات صلاح عبدالسلام را از پاریس به بروکسل انتقال داده اند نیز دستگیر شده اند اما جستجوهای پلیس برای دستگیری وی تاکنون موفق نبوده است. برخی از اخبار منتشر شده از دیده شدن وی در نزدیکی مرز آلمان حکایت می کند. این اخبار از سوی مقامات بلژیک و آلمان تایید نشده است.

همزمان با این عملیات، حالت فوق العاده در بروکسل برای چهارمین روز نیز تمدید شد و در پی همین امر، روز دوشنبه تمامی متروها، مدارس و اماکن عمومی تعطیل خواهند بود.

پلیس فرانسه نیز روز یکشنبه با انتشارعکس جدیدی، از کسانی که اطلاعاتی از صاحب این عکس دارند خواسته است با پلیس تماس بگیرند. این عکس همانند عکس دیگری که پلیس پیش از این منتشر کرده بود، به روی پاسپورتی نصب شده که پلیس در کنار اجساد سه انتحارکننده در نزدیکی استادیوم فوتبال پاریس کشف کرده است.

به گفتۀ پلیس فرانسه و بر طبق اطلاعات به دست آمده، فرد حامل این پاسپورت اهل سوریه بوده و در ماه اکتبر در جزیرۀ لروس در یونان به عنوان پناهجو ثبت نام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افتتاح موزه آبجوی بروکسل در ساختمان قدیمی بورس

معمای تازه تن تن در بروکسل پس از ناپدید شدن سردیس هرژه؛ انگشت اتهام به سوی مخالفان استعمار نشانه رفت

بمب‌گذاری‌های تروریستی سال ۲۰۱۶ بروکسل؛ دادگاه بلژیک شش نفر را گناهکار شناخت