Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازداشت سه مظنون در ترکیه در ارتباط با حملات جمعه سیاه پاریس

بازداشت سه مظنون در ترکیه در ارتباط با حملات جمعه سیاه پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ترکیه سه مظنون از جمله یک بلژیکیِ مراکشی تبار را در ارتباط با حملات جمعه سیاه پاریس بازداشت کرد. احمد داحمنی٬ مظنون ۲۶ ساله در هتلی مجلل در

آگهی

پلیس ترکیه سه مظنون از جمله یک بلژیکیِ مراکشی تبار را در ارتباط با حملات جمعه سیاه پاریس بازداشت کرد.

احمد داحمنی٬ مظنون ۲۶ ساله در هتلی مجلل در آنتالیا بازداشت شده است. پلیس ترکیه می گوید او را که احتمالا در چند عملیات برای شناسایی اهداف حملات تروریستی شرکت داشته از زمان ورودش به ترکیه زیر نظر گرفته بود.

دو مظنون دیگر ۲۳ و ۲۹ ساله که گمان می رود سوری تبار باشند در یکی از بزرگراههای آنتالیا دستگیر شده اند.

پیش تر پلیس ترکیه در فرودگاه آتاتورک استانبول گروهی از مراکشی ها را به ظن ارتباط با داعش به کشورشان بازگرداند بود. گفته می شود این افراد برای گذراندن تعطیلات به ترکیه آمده بودند.

همزمان تحقیقات در زمینه عبدالحمید اباعود طراح رشته حملات پاریس ادامه دارد. پلیس احتمال می دهد او عامل تیراندازی در رستوران منطقه دهم پاریس باشد که در جریان یورش نیروهای امنیتی به آپارتمانی در سن دنی کشته شد.

نیروهای امنیتی به دنبال صلاح عبدالسلام هستند که گفته می شود احتمالا یکی از طراحان حملات پاریس بوده است. این فرانسوی ۲۶ ساله برادر ابراهیم عبدالسلام است که در عملیات انتحاری جمعه شب شرکت داشته و در بیرون از کافه ولتر در پاریس در اقدامی انتحاری کمربند خود را منفجر کرد و کشته شد.

به گفته مقامهای امنیتی فرانسه صلاح عبدالسلام اجاره کننده خودرویی بود که مهاجمان را برای انجام عملیاتشان به کنسرت باتاکلان رسانده بود.

رشته حملات جمعه سیاه پاریس در سیزدهم نوامبر٬ در مکانهای عمومی از جمله تالار موسیقی باتاکلان دست کم ۱۲۹ کشته و ۳۵۰ زخمی برجای گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تردیدها نسبت به مرگ انتحاری «حسنا آیت بوالحسن»

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند