سطح هشدارهای امنیتی در پایتخت بلژیک به بالاترین حد ممکن رسید

سطح هشدارهای امنیتی در پایتخت بلژیک به بالاترین حد ممکن رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت بلژیک سطح هشدارهای امنیتی را در پایتخت به بالاترین حد ممکن رسانده است. تمام ایستگاه های مترو در بروکسل٬ پایتخت بلژیک روز شنبه بسته اعلام شد

آگهی

دولت بلژیک سطح هشدارهای امنیتی را در پایتخت به بالاترین حد ممکن رسانده است.

تمام ایستگاه های مترو در بروکسل٬ پایتخت بلژیک روز شنبه بسته اعلام شد. وزارت کشور بلژیک به مردم توصیه کرده که تا حد امکان از حضور در مکانهای شلوغ پرهیز کنند. در خیابانها نیز سربازان و نیروهای ارتش مستقر شده اند.

تبعات حملات مرگبار پاریس دامن بلژیک را هم گرفت. گمانه زنی ها در زمینه وجود شبکه ای در بلژیک که در برنامه ریزی و انجام حملات پاریس نقش داشته٬ دولت بلژیک را به اجرای تدابیر امنیتی تازه ای واداشت.

سطح هشدار امنیتی در سایر مناطق کشور گرچه پایین تر از پایتخت٬ اما همچنان بالا اعلام شده است.

این تدابیر امنیتی پس از آن تشدید شد که دادستانی بلژیک یک مظنون را به ارتکاب جرایم تروریستی در ارتباط با حملات پاریس متهم کرد.

هویت مظنون مذکور هنوز اعلام نشده است.

نیروهای امنیتی بلژیک به دنبال صلاح عبدالسلام هستند که گفته می شود احتمالا یکی از طراحان حملات پاریس بوده است. این شهروند ۲۶ ساله فرانسوی مقیم بلژیک برادر ابراهیم عبدالسلام است که در عملیات انتحاری جمعه شب مشارکت داشت.

حکم جلب بین المللی او صادر شده است. به گفته مقامهای امنیتی فرانسه او اجاره کننده خودرویی بود که مهاجمان را برای انجام عملیاتشان به کنسرت باتاکلان رسانده بود.

برادر دیگر صلاح عبدالسلام در بازداشت پلیس فرانسه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها