تشییع پیکر قربانی مصری تبار حملات هفته گذشته پاریس در زادگاهش

تشییع پیکر قربانی مصری تبار حملات هفته گذشته پاریس در زادگاهش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیکر قربانی مصری تبار حملات هفته گذشته پاریس به روستای زادگاه اش در استان الخبریه تشییع شد. صالح الجبالی٬ یکی از ۱۲۹ نفری است که در حادثه جمعه سیاه

آگهی

پیکر قربانی مصری تبار حملات هفته گذشته پاریس به روستای زادگاه اش در استان الخبریه تشییع شد.

صالح الجبالی٬ یکی از ۱۲۹ نفری است که در حادثه جمعه سیاه پاریس کشته شد. در مراسم تشیع پیکر این جوان ۲۸ ساله هزاران نفر از هم وطنان او شرکت داشتند.

یکی از دوستان او به خبرنگار یورونیوز گفت: «ما برای کار به فرانسه رفته و پاریس را انتخاب کرده بودیم. من او را در پاریس چند بار دیدم. او آدم خیلی خوبی بود و دنبال دردسر نمی گشت.»

امام جماعت روستای زادگاه او گفت: «کسی که این حمله را انجام داده از نوع بشر نیست. او تروریستی است که به مردم بیگناه حمله کرده است. تیراندازی و بمبگذاری به هیچ مذهبی ربطی ندارد. تروریستها در برابر خدا قرار گرفته اند و همانطور که اسلام می گوید در دنیای دیگر به جزای خود خواهند رسید.»

بسیاری از کشورهای مسلمان حملات تروریستی پاریس را به شدت محکوم کرده اند.

محمد شیخ ابراهیم٬ خبرنگار یورونیوز از «بن ابونصر»٬ زادگاه این جوان می گوید: «از زمان کشته شدن این جوان مصری در جریان حمله تروریستها در پاریس خشم و اندوه و تقبیح این اقدام بر روستا سایه افکنده است. این حملات مرگبار فارغ از هر نوع مذهبی همه را هدف قرار داده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

سوئیس فعالیت حماس و عناصر مرتبط با آن را در خاک خود ممنوع می‌کند

میزگرد مشترک هند و اروپا برای مقابله با کاربرد پهپادها در عملیات تروریستی