Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتراض مخالفان عادی سازی روابط میان کوزوو و صربستان در پریشتینا

اعتراض مخالفان عادی سازی روابط میان کوزوو و صربستان در پریشتینا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهر پریشتینا، پایتخت کوزوو روز چهارشنبه صحنۀ درگیری میان پلیس و مخالفان دولت بود. پلیس در این درگیری ها که بخش عمدۀ آن در مقابل پارلمان کوزوو رخ داد

آگهی

شهر پریشتینا، پایتخت کوزوو روز چهارشنبه صحنۀ درگیری میان پلیس و مخالفان دولت بود. پلیس در این درگیری ها که بخش عمدۀ آن در مقابل پارلمان کوزوو رخ داد ۲۲ نفر را دستگیر کرد.

همزمان با این تظاهرات، پلیس کوزوو به منظور دستگیری البن کورتی، رهبر اپوزیسیون پارلمان این کشور به منزل مسکونی او یورش برد اما موفق به دستگیری وی نشد. دادگاه کوزوو علاوه بر البن کورتی، حکم دستگیری دو نمایندۀ دیگر را نیز در همین رابطه صادر کرده است.

این نماینده پارلمان که سرسخت ترین مخالف عادی سازی رابطه میان کوزوو و صربستان است، روز سه شنبه بازهم اقدام به استفاده از اسپری فلفل و پرتاب بمب دودزا در پارلمان کرد.

نمایندگان احزاب مخالف دولت خواهان متوقف کردن گفت و گوها میان مقامات کوزوو و صربستان برای رسیدن به توافقی در مورد عادی سازی روابط هستند.

این توافق در سال ۲۰۱۳ میلادی و با حمایت اتحادیۀ اروپا شکل گرفته است اما نمایندگان مخالف می گویند تا زمانیکه پارلمان تصویب این توافق را به طور کامل کنار نگذارد، از شرکت در جلسات خودداری می کنند. مخالفان طرح عادی سازی روابط میان کوزوو و صربستان می گویند این گفت و گوها میان دو دولت، استقلال کوزوو را زیر سوال می برد.

کوزوو در سال ۲۰۰۸ میلادی استقلال خود را به طور یکجانبه اعلام کرد و همین امر به تنشی در این منطقه تبدیل شده است. اتحادیۀ اروپا از دولت های کوزوو و صربستان خواسته است با عادی سازی روابط، به این تنش پایان دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنوشت شهرداران آلبانیایی در همه‌پرسی چهار ناحیه صرب‌نشین شمال کوزوو رقم می‌خورد

کوزوو برای توسعه «نیروی نظامی رسمی» از آمریکا تسلیحات مدرن دریافت می‌کند

سفر بدون نیاز به روادید اتحادیه اروپا برای شهروندان کوزوو اجرایی شد