Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عبدالحمید اباعود؛ مرگ مهره کلیدی داعش و یکی از طراحان حملات پاریس

عبدالحمید اباعود؛ مرگ مهره کلیدی داعش و یکی از طراحان حملات پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عبدالحمید اباعود، یکی از طراحان اصلی حملات پاریس در عملیات پلیس فرانسه کشته شد. از این جوان ۲۸ ساله به عنوان یکی از کلیدی ترین مهره های داعش در اروپا

آگهی

عبدالحمید اباعود، یکی از طراحان اصلی حملات پاریس در عملیات پلیس فرانسه کشته شد. از این جوان ۲۸ ساله به عنوان یکی از کلیدی ترین مهره های داعش در اروپا یاد می شود. به گفته وزیر کشور فرانسه او در چهار عملیات تروریستی در خاک فرانسه نقش طراح و سازماندهی ایفا کرده است.

برنارد کزنوو، وزیر کشور فرانسه می گوید: “هیچ اطلاعاتی از کشورهای اروپایی دریافت نکردیم، نمی دانیم اباعود از کدام کشور اروپایی به فرانسه آمده است. در هر حال او از کشوری اروپایی آمده است. تنها پس از حملات پاریس و در شانزدهم نوامبر بود که یکی از سرویسهای اطلاعاتی غیراروپایی خبر داد که احتمالا او در یونان بوده است.”

اباعود در ماههای اخیر موفق شد چندین مرتبه از سوریه به اروپا بیاید و عملیات تروریستی با شبکه های مورد نظرش را برنامه ریزی کند. این موضوع باعث شده تا بسیاری از کارشناسان انتقادات شدیدی را نسبت به اداره مرزهای کشورهای عضو شن گن مطرح کنند. گروههای راست افراطی فرانسه پیشاپیش صحبت از بازگشت به مرزهای ملی پیش از تصویب شن گن می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زن انتحاری محله سن دنی کیست؟

عملیات پلیس پاریس علیه مظنونان به تروریسم در شمال پایتخت فرانسه

مهاجمان و مظنونان حملات مرگبار پاریس چه کسانی هستند؟