مجارستان پس از ۴ دهه به مرحله نهایی جام ملت های اروپا صعود کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مجارستان پس از ۴ دهه به مرحله نهایی جام ملت های اروپا صعود کرد

ایرلند در مجموع دو بازی رفت و برگشت با حساب ۳ بر ۱ حریفش بوسنی و هرزگوین را شکست داد. جاناتان وولترز، مهاجم سبز پوشان زننده ۲ گل تیمش در دیدار برگشت بود.

بازی برگشت اسلوونی و اوکراین با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید، ولی اوکراینی ها به لطف پیروزی ۲ بر صفر دیدار رفت، مجوز حضور در مرحله بعدی را دریافت کردند.

تیم ملی مجارستان پس از ۴۴ سال انتظار به مرحله نهایی مسابقات جام ملت ها صعود کرد. این تیم در مجموع ۲ دیدار، با حساب ۳ بر ۱ حریف قدرتمندش نروژ را شکست داد.

برنارد استورک، سرمربی تیم ملی مجارستان گفت: «تیم ما امروز عالی ظاهر شد. نشان دادیم می توانیم به خوبی فوتبال بازی کنیم. صد در صد حقمان بود که در مرحله نهایی مسابقات در فرانسه حضور داشته باشیم.»

زرد پوشان سوئد نیز به لطف درخشش ستاره خود زلاتان ابراهیموویچ حضور خود در فرانسه را قطعی کردند. آنها در مجموع ۲ دیدار با نتیجه ۴ بر ۳ دانمارک را مغلوب کردند.

اریک هامرین، سرمربی تیم ملی سوئد اظهار داشت: «به بازیکنان گفتم اگر خوب دفاع کنیم پیروز خواهیم شد. حتی این نکته را به ابراهیموویچ هم گفتم. درسته که او عضو خانواده ما نیست، ولی دوستش داریم.»

نگاهی به تیم های حاضر در مرحله نهایی یورو ۲۰۱۶

بیست و چهار تیم حاضر در مرحله نهایی جام ملت های اروپا مشخص شدند؛ تیم های که سال آینده در فرانسه رو در روی هم خواهند ایستاد. قرعه کشی مرحله گروهی این مسابقات ۱۲ دسامبر در پاریس برگزار می شود.

فرانسه میزبان، تیم نخست گروه یک است. اسپانیا قهرمان دو دوره گذشته این رقابت ها، آلمان فاتح جام جهانی برزیل، بلژیک، تیم نخست رده بدنی فیفا و همچنین انگلستان و پرتغال در سبد نخست قرار دارند.

ایتالیا، روسیه، سوئیس، اتریش، کرواسی و اوکراین در سبد دوم هستند. جمهوری چک، سوئد، لهستان، رومانی، اسلواکی و مجارستان در سبد سوم قرار دارند و ترکیه، جمهوری ایرلند، ایسلند، ولز، آلبانی و ایرلند شمالی هم در سبد چهارم هستند.

بهترین ها و بدترین ها

زلاتان ابراهیموویچ، ستاره تیم ملی فوتبال سوئد نقش مهمی در صعود تیمش به مرحله نهایی یورو ۲۰۱۶ داشت. این مهاجم ۳۴ ساله ۶۲ گل برای تیم ملی کشورش زده است.

لازلو کلینهایسلر، هافبک ۲۱ ساله مجار با تک گل ۳ امتیازی که به نروژ زد، تیمش را راهی مرحله نهایی یورو ۲۰۱۶ کرد. این بازیکن جوان تنها ۲ بازی ملی در کارنامه دارد.

مورتن اولسن، پس از ۱۵ سال هدایت تیم ملی کشورش، دانمارک، از سمت خود استعفا کرد. این مربی ۶۶ ساله موفق نشد تیمش را به مرحله نهایی جام ملت های اروپا برساند.

در اکثر بازی های دوستانه هفته گذشته، حاضران در ورزشگاه ها یک دقیقه به احترام قربانیان ۱۳ نوامبر پاریس سکوت کردند، اما هواداران تیم ملی ترکیه این کار را انجام ندادند.