تلگرام یک کارمند مخصوص ایران گرفت

تلگرام یک کارمند مخصوص ایران گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گفته است: پیام رسان تلگرام یک کارمند مخصوص ایران به کار گرفته است تا از انتشار موضوعات نامناسب و خارج از شئونات اخلاقی جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی اخبار مربوط به فیلترینگ شبکه تلگرام را یک بحث تبلیغاتی توصیف و ابراز امیدواری کرد تا این پیام رسان در ایران توقیف نشود.

جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در شبکه‌های مجازی ایران روز چهارشنبه تشکیل شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این جلسه اعضا به اتفاق آرا تصمیم گرفتند تا چنانچه شبکه تلگرام ظرف مدت محدودی اقدامات لازم برای تبعیت از قوانین مقررات کشور انجام ندهد و تخطی نماید نسبت به فیلترینگ آن اقدام شود.

آقای واعظی گفته است «نه تنها شبکه تلگرام بلکه همه شبکه‌های اجتماعی که در ایران فعالیت می‌کنند نیز می‌بایست بصورت سالم و اخلاقی فعالیت کنند؛ در غیر این صورت با آن‌ها برخورد خواهد شد.»

دسترسی به پیام رسان تلگرام برخلاف برخی شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر در ایران ممنوع نیست.

روز چهارشنبه رسانه‌های ایران همچنین خبر از بازداشت فردی دادند که عکس‌های خود را با چندین دختر نوجوان در شبکه تلگرام منتشر کرده است. عکس‌های این فرد به سرعت در شبکه‌های اجتماعی ایران بازنشر شده است. رئیس پلیس فتای ایران گفته است خانواده‌های این افراد به پلیس تهران مراجعه کرده و با اعلام اینکه حیثیت و آبرویشان در جامعه از بین رفته است خواهان بررسی موضوع و برخورد مناسب با متهم هستند.

متهم که وحید نام دارد سی ساله است. او چند روز پیش از بازداشت با انتشار ویدیویی گفته بود که دختران و زنانی که با وی در عکس‌ها دیده می‌شوند، از اقوام وی هستند. وی در این ویدیو مدعی شده بود که عکس‌های «خصوصی» وی پس از به سرقت رفتن تلفنش منتشر شده و از دیگر کاربران خواسته بود تا دیگر این تصاویر را پخش نکنند. وحید پس از بازداشت این اظهارات خود را تکذیب و اعلام پشیمانی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله مرگبار فرانسوی ایرانی‌الاصل؛ رئیس شورای مسلمانان فرانسه: از بهره‌برداری راست‌های افراطی نگرانم

پنتاگون: یک کشتی جنگی آمریکایی و چندین کشتی تجاری در دریای سرخ هدف حمله قرار گرفتند

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟