حملات پاریس وضعیت پناهجویان در قاره سبز را به چالش می کشد

حملات پاریس وضعیت پناهجویان در قاره سبز را به چالش می کشد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حملات پاریس وضعیت پیچیده پناهجویان در اروپا را بحرانی تر خواهد کرد. ضمن اینکه مقام های امنیتی احتمال می دهند یکی از عوامل حمله روز جمعه اهل سوریه

آگهی

حملات پاریس وضعیت پیچیده پناهجویان در اروپا را بحرانی تر خواهد کرد. ضمن اینکه مقام های امنیتی احتمال می دهند یکی از عوامل حمله روز جمعه اهل سوریه بوده است و از طریق ترکیه و یونان به اروپا رسیده است.

مسیری که هزاران پناهجوی سوری و افغان برای نجات از جنگ و ترور و برای رسیدن به اروپا استفاده می کنند.

یکی از سوریهای مستقر در مرز اسلوونی و اتریش می گوید: “ حملات پاریس علیه بشریت و تمدن بود. این حملات علیه یکدسته از مردم و یا یک ملت خاص نبود بلکه ضدمذهب و علیه تمامی مردم جهان بود.”

بسیاری از پناهجویان افغان و سوری می گویند ترور و وحشت در کشورهایشان باعث شده است تا خطر مرگ و گذر از دریا را بپذیرند و به اروپا بیایند.

یکی از افغانها پناهجو می گوید: “ ما از افغانستان به همین دلیل فرار کرده ایم، مخالف این حملات ضدانسانی هستیم و حتی هزاران کیلومتر دورتر از کشورمان ما را هراسان می کند.”

با وجود اینکه فرانسوا اولاند در سخنرانی روز دوشنبه اش به داعش اعلان جنگ داد اما همزمان تاکید کرده است که همچنان حامی پذیرش پناهجویانی است که از ترور و جنگ به اروپا پناه می آورند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد

تبعات حمله تروریستی به کنسرتی در مسکو: کارگران مهاجر در حال فرار از روسیه هستند

ایالات متحده و ژاپن خواستار پای کارآمدن «همه کشورها» برای ممنوعیت توسعه سلاح‌های هسته‌ای در فضا شدند