تاثیر حملات پاریس بر روی بخش گردشگری و هتلداری فرانسه

تاثیر حملات پاریس بر روی بخش گردشگری و هتلداری فرانسه
نگارش از Soroush Alavi

پیش بینی می شود حملات تروریستی روز جمعه در پاریس بر روی میزان ورود گردشگران به این شهر بویژه برای جشنهای آخر سال تاثیر منفی بگذارد. جشنهای آخر سال

پیش بینی می شود حملات تروریستی روز جمعه در پاریس بر روی میزان ورود گردشگران به این شهر بویژه برای جشنهای آخر سال تاثیر منفی بگذارد. جشنهای آخر سال برای فروشگاهها و مراکز فروش در پاریس و سایر نقاط فرانسه همواره درآمد بالایی همراه داشته است.

جیمز بیوان، کارشناس شرکت «سی سی ال ای» می گوید: «در کوتاه مدت سرمایه گذاران نگران دو موضوع خواهند بود: ابتدا نسبت به تاثیر حملات بر روی افکار عمومی و میزان خرج کردن مصرف کنندگان. دیگر آنکه نسبت به برنامه های سرمایه گذاری شرکتها نگرانی وجود دارد. بویژه در بخش هتلداری و حمل و نقل هوایی. در بلند مدت می توان کنترل بیشتر بر روی مرزها را متصور شد امری که می تواند اختلافاتی را بر سر معاملات بازرگانی و تجارت آزاد بوجود آورد، و این برای اقتصاد دنیا خبر بدی خواهد بود.»

در بازار بورس پاریس ارزش سهام بخش هتلداری و شرکتهای بخش محصولات لوکس افت داشته است. گردشگران مشتریان اصلی محصولات لوکس در پاریس هستند. کاهش میزان گردشگران ضربه سنگینی به این بخش وارد می آورد.

از سوی دیگر براساس گزارشها بسیاری از مسافران پس از حملات روز جمعه در پاریس پروازهای خود به مقصد این شهر را لغو کرده اند.

فرانسه هر ساله پذیرای بیشترین گردشگران از سراسر دنیاست. تا پیش از حملات تروریستی روز جمعه پیش بینی می شد تعداد گردشگران این کشور در سال ۲۰۱۵ از مرز ۸۵ میلیون نفر عبور کند. اما اکنون احتمال دارد در این آمار تغییراتی ایجاد شود.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حملات پاریس