تدابیر امنیتی بی سابقه در پاریس

تدابیر امنیتی بی سابقه در پاریس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از کشتار پاریس، خیابانهای این شهر که معمولا پر از گردشگران فرانسوی و خارجی است خالی هستند. برج ایفل فعلا تعطیل است و در محوطه اطراف آن به

آگهی

یک روز پس از کشتار پاریس، خیابانهای این شهر که معمولا پر از گردشگران فرانسوی و خارجی است خالی هستند.

برج ایفل فعلا تعطیل است و در محوطه اطراف آن به جای گردشگران، نیروهای ویژه پلیس و ارتش مستقر شده اند.

کلیه مراکز خدمات شهری و بسیاری از مکانهای عمومی از جمله مدارس، دانشگاه ها، موزه ها و کتابخانه ها در پاریس تعطیل اعلام شده اند.

دولت روسیه از شهروندان خود در فرانسه خواسته است که حتی الامکان خانه و محل اقامت خود را ترک نکنند و به مکانهای شلوغ نروند. داعش، شهروندان روسیه را هم به دلیل حضور نیروهای روس در جنگ علیه این گروه تهدید کرده است.

یکی از فروشندگان سوغات فرانسوی می گوید: «به نظر من گردشگرانی که معمولا در اینجا جمع می شدند، ساعت نه و ده دیشب به خواب رفتند و دیگر برنگشتند. اوضاع وحشتناک است. معمولا اینجا پر از افراد مختلف است. اما حالا هیچکس نیست.»

بسیاری از برنامه های تفریحی از جمله کنسرت گروه راک ایرلندی یوتو (U2) که قرار بود شنبه شب برگزار شود، لغو شده اند.

یک زن سالمند می گوید: «من جنگ الجزایر را به یاد می آورم. من بخوبی متوجه هستم که آن چه امروز شاهدش هستیم یک جنگ متداول نیست. یک جنگ پارتیزانی است. جنگ علیه تروریسم وحشتناک است.»

یک زن دیگر می گوید: «ما ترسیده ایم اما باید در این مسیر به راه خود ادامه بدهیم. به همین دلیل با بچه هایم بیرون می روم. ما نیاز داریم که با این خشونت رهاشده رودررو شویم.»

به مقام های محلی مناطق مختلف فرانسه اجازه داده شده است که در صورت نیاز و به طور محدود، مقررات منع آمد و رفت وضع کنند.

ساعاتی پس از حملات پاریس، رئیس جمهوری فرانسه در سراسر این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد.

قانون وضعیت اضطراری که شصت سال قبل تصویب شد به نیروهای امنیتی اجازه می دهد که جلوی رفت و آمد افراد و خودروها را در صورت نیاز بگیرند.

بر اساس این قانون همچنین مقامهای امنیتی می توانند در صورت نیاز و به هر دلیلی مکانهای تفریحی از جمله سالنهای سینما یا تاتر را تعطیل کنند.

والری گوریا، گزارشگر یورونیوز از پاریس می گوید: «بر اساس قانون، وضعیت اضطراری می تواند به مدت دوازده روز برقرار بماند و سپس برای تمدید آن به رای مثبت پارلمان نیاز است. به نظر می رسد که جو سنگینی که بر دوش شهر پاریس و در قلب مردم این شهر احساس می شود فعلا خواهد ماند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راهپیمایی ضد یهودستیزی در فرانسه؛ نماد «وحدت» یا جلوه‌ای از «دو دستگی» بر سر جنگ غزه

نقش ستاره‌ داوود بر نمای چندین ساختمان در پاریس؛ دادستانی فرانسه تحقیقات را آغاز کرد

بنای «طاق پیروزی» شهر پاریس برای افزایش آگاهی‌ها درباره سرطان پستان «صورتی» شد