دادستان کل پاریس جزئیات حملات مرگبار پاریس را تشریح کرد

دادستان کل پاریس جزئیات حملات مرگبار پاریس را تشریح کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از حوادث مرگبار پاریس٬ فرانسوا مولنس، دادستان کل پاریس از شناسایی هویت برخی از عاملان این حملات خبر داد. او در یک نشست خبری ضمن تشریح حملات

آگهی

یک روز پس از حوادث مرگبار پاریس٬ فرانسوا مولنس، دادستان کل پاریس از شناسایی هویت برخی از عاملان این حملات خبر داد.

او در یک نشست خبری ضمن تشریح حملات صورت گرفته در شب پیش از آن گفت: «در برابر قساوت صورت گرفته در این حملات باید بگویم که نبرد ما با تروریستها قطعی تر از گذشته ادامه دارد.»

دادستان کل پاریس سپس زمان و موقعیت حملات را تشریح کرد و افزود: «در ساعت ۲۱:۲۰ به محض شروع مسابقه فوتبال میان تیم های ملی فرانسه و آلمان در استادیوم ملی فرانسه٬ نخستین انفجار در خیابان ژول ریمه در منطقه سن دونی و در نزدیکی خروجی دی استادیوم روی داد. در آن حوالی دو جسد تن پیدا شده که یکی از آنها متعلق به بمبگذار بوده که در اقدامی انتحاری کمربند خود را منفجر کرده بود.»

در ساعت ۲۱:۲۵ دومین حمله صورت می گیرد؛ در تقاطع خیابان آلیبرت و خیابان بیشا در منطقه ده پاریس در مقابل رستوران پتی کامبوج. تعدادی از مشتریان که در تراس رستوران بودند هدف کلاشنیکف مهاجم قرار گرفتند. پوکه هایی با کالیبر متفاوت از جمله ۷٬۶۲ میلیمتر در محل پیدا شده است.

تا آن لحظه تعداد قربانیان ۱۵ نفر بوده و وضعیت ده نفر هم بحرانی اعلام شده بود. در ساعت ۲۱:۳۲ دقیقه در تقاطع خیابان فونتن او روا و خیابان فاوبروگ در منطقه یازده پاریس تیراندازی دیگری در مقابل یک بار روی داد که جان پنج نفر را گرفت و هشت زخمی برجای گذاشت.

در ساعت ۲۱:۳۶ و در جریان تیراندازی در رستوران بل اکیپ در خیابان شارون٬ نوزده تن از مشتریان آن که در تراس نشسته بودند کشته شدند.

در حدود ساعت ۲۱:۴۰ در داخل رستورانی در بلوار ولتر یکی از عاملان حملات در اقدامی انتحاری خود را کشت. کمربند او شبیه کمربند دو تن دیگری است که جسد آنها در نزدیکی ورزشگاه پیدا شده.

در ساعت ۲۱:۴۰ خودروی مشکی پولو در مقابل تالار نمایش باتاکلان در بولوار ولتر توقف کرد. سه مرد تفنگدار از آن خارج و وارد تالار شدند و جمعیت را به رگبار بستند و حاضران را به گروگان گرفتند. بیشترین تعداد کشته شدگان در داخل تالار٬ در مقابل سن کنسرت روی زمین افتاده بودند.

به گفته شاهدان عینی تروریستها از عراق و سوریه می گفتند. در پی مداخله پلیس در ساعت بیست دقیقه بامداد٬ سه گروگان گیرکشته شدند. یکی از آنها به ضرب گلوله پلیس از پای درآمد. و با ورود نیروهای امنیتی به داخل تالار٬ دو مهاجم دیگر نیز که کمربند انفجاری به خود بسته بودند در اقدامی انتحاری به زندگی خود پایان دادند.

دادستان کل پاریس در پایان سخنانش چنین نتیجه گرفت: «در این مرحله از تحقیقات می توان گفت که سه گروه بطور هماهنگ در این حملات وحشیانه مشارکت داشته اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقال مهاجران برای «پاکسازی» پاریس در آستانه المپیک خشم شهرداران فرانسه را برانگیخت

مسابقه کارکنان رستوران‌های پاریس برای حمل سریع سینی سفارش مشتری‌ها برگزار شد

برای اولین بار در جهان؛ فرانسه حق سقط جنین زنان را در قانون اساسی خود گنجاند