نخست وزیر فرانسه: در وضعیت جنگی هستیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نخست وزیر فرانسه: در وضعیت جنگی هستیم

واژه «جنگ» و «وضعیت جنگی» کلماتی بودند که از زبان فرانسوا اولاند رئیس جمهوری و مانوئل والس نخست وزیر فرانسه پس از حملات تروریستی جمعه شب پاریس مطرح شدند.

مانوئل والس روز شنبه در واکنش به این حملات تروریستی گفت که فرانسه حملات علیه گروه دولت اسلامی (داعش) را ادامه خواهد داد. او گفته است که فرانسه و متحدانش در جنگ علیه تروریسم پیروز خواهند شد.

نخست وزیر فرانسه در گفتگو با شبکه اول تلویزیون فرانسه گفت که وضعیت اضطراری اعلام شده توسط دولت، مبارزه با آنچه او «دشمن بسیار سازمان یافته» نامیده را به مقامات خواهد داد.

نخست وزیر فرانسه در سخنانی گفت: «ما در حال جنگ هستیم و به این خاطر که در جنگ هستیم باید اقدامات استثنایی را پیش بگیریم. ما اقدام خواهیم کرد و این دشمن را در فرانسه و البته در اروپا نابود خواهیم کرد. ما کسانی که مرتکب این اعمال شده اند را مورد پیگرد قرار می دهیم و به آنها در عراق و سوریه حمله می کنیم و پاسخ اقداماتشان را در همان سطح خواهیم داد.»

بعد از حملات جمعه شب و اعلام وضعیت اضطراری توسط دولت، سه هزار سرباز از مناطق دیگر فرانسه وارد پاریس و حومه شدند. عصر روز شنبه ۱۵۰ چترباز از نیروهای مستقر در جنوب غربی فرانسه نیز وارد پاریس شدند. وضعیت اضطراری برای ۱۲ روز در فرانسه برقرار خواهد بود.