Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پوتین دستور تحقیقات داخلی در مورد دوپینگ در این کشور را صادر کرد

پوتین دستور تحقیقات داخلی در مورد دوپینگ در این کشور را صادر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه بر انجام تحقیقات داخلی در مورد رسوایی دوپینگ وزرشکاران روسی تاکید کرد. وی همچنین از ارادۀ این کشور

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه بر انجام تحقیقات داخلی در مورد رسوایی دوپینگ وزرشکاران روسی تاکید کرد. وی همچنین از ارادۀ این کشور برای ریشه کن کردن دوپینگ در میان ورزشکاران روسیه خبر داده است.

رئیس جمهوری روسیه که در جریان بازدید خود از مجموعۀ المپیک سوچی این سخنان را مطرح می کرد، در جمع برخی از مقامات ورزشی روسیه گفت: « مسئولیت این مساله باید به عهدۀ مرتکبین قرار بگیرد. این یک قانون عمومی است که مسئولیت همیشه باید به کسی که مرتکب عملی شده، بازگردد. ورزشکارانی که از دوپینگ دور بوده اند و دست به اینکار نزده اند، نباید به خاطر کاری که دیگران با زیرپا گذاشتن قانون انجام داده اند، تنبیه شوند.»

ولادیمیر پوتین همچنین از مسئولان ورزشی این کشور خواسته است با نهادهای بین المللی مبارزه با دوپینگ نهایت همکاری را به عمل بیاورند.

رئیس جمهوری روسیه در این دیدار با اشاره به اینکه دوپینگ یک مشکل جهانی است، گفت: «این معضل تنها در روسیه وجود ندارد اما اگر همکاران خارجی ما در این باره سوالاتی را دارند، باید به آنها پاسخ بدهیم تا جاییکه دیگر هیچ سوالی باقی نماند.»

همزمان با دستور رئیس جمهوری روسیه برای انجام تحقیقات در این زمینه، ویتالی موتاکو، وزیر ورزش این کشور در سخنانی، وضعیت کنترل دوپینگ در بریتانیا را «بدتر» از روسیه دانسته است. وی این سخنان را در پاسخ به درخواست سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ برای بازپس گرفتن مدال های ورزشکاران روسی در جریان بازیهای المپیک لندن بیان کرده است.

سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ، روسیه را به دست داشتن و حمایت از دوپینگ ورزشکاران خود در بازیهای بین المللی از جمله المپیک سوچی کرده است. این سازمان در گزارشی که نتیجۀ یازده ماه تحقیقات کمیته ای در همین باره است، خواستار ممنوعیت روسیه از بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو شده است.

به موجب این گزارش، مقامات ورزشی روسیه و بویژه وزیر ورزش این کشور در جریان دوپینگ اعضای تیم های ورزشی روسیه قرار داشته اند. دیک پاوند، رئیس این کمیتۀ تحقیقاتی همچنین می گوید رئیس آزمایشگاه دوپینگ روسیه بیش از ۱۴۰۰ نمونۀ گرفته شده از ورزشکاران را از بین برده است تا متخصصان سازمان مبارزه با دوپینگ نتوانند مجددا آنها را آزمایش کنند.

این کمیته همچنین مدعی شده است که یک مامور سرویس اطلاعاتی روسیه در تمامی مراحل نمونه گیری از ورزشکاران روسیه حضور داشته است.

روسیه روز چهارشنبه همزمان از شکایت به دادگاه بین المللی داوری ورزش و درخواست مدارک استفاده شده در این گزارش خبر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بری هولیهان: دوومیدانی برای حفظ جایگاه خود باید جدی تر با دوپینگ مبارزه کند

درخواست کمیته بین المللی المپیک برای برخورد با ورزشکاران متخلف

تعلیق فعالیت مرکز مبارزه با دوپینگ مسکو