درخواست کمیته بین المللی المپیک برای برخورد با ورزشکاران متخلف

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخواست کمیته بین المللی المپیک برای برخورد با ورزشکاران متخلف

کمیته بین المللی المپیک خواستاربرخورد جدی با ورزشکاران متخلف دو ومیدانی شد که بر خلاف قوانین دوپینگ عمل کرده اند.
کمیسیون مستقل مبارزه با دوپینگ با ارایه گزارشی از دوپینگ تعدادی از ورزشکاران دو و میدانی روسیه که موفق به کسب مدال در مسابقات جهانی شده اند خبر داد و تصریح کرد که دولت روسیه در جریان این اقدامات بوده است.

توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک نیز در پیامی گفت: «به محض دریافت اطلاعات جدید از فدراسیون بین المللی دو و میدانی و تائید خطای صورت گرفته از سوی ورزشکاران روس، تمامی مدال ها را از آنها پس خواهیم گرفت.»

هم اکنون فعالیت مرکز و آزمایشگاه مبارزه با دوپینگ مسکو به حالت تعلیق درآمده و وزیر ورزش روسیه نیز از استعفای گریگوری رودچنکو، رئیس این مرکز خبر داده است.

بر اساس گزارش کمیسیون، تمامی آزمایش ها در این مرکز با حضور نیرویی از سرویس های امنیتی روسیه صورت می گرفته است.

با این حال کرملین در بیانیه ای ضمن رد این اتهامات اعلام کرده که شواهدی برای اثبات آنها موجود نیست.

رئیس فدراسیون دو و میدانی روسیه نیز طی سخنانی اعلام کرد: « با اکثر اتهام های وارده موافق نیستیم و به سئوالهای مطرح شده از سوی سباستین کو٬ رئیس اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی امروز پاسخ خواهیم داد، اگرچه بسیاری از سوالها بسیار کهنه هستند و در حال حاضر حل شده اند و هیچ ربطی به فدراسیون ندارند.»

کمیسیون مستقل مبارزه با دوپینگ همچنین خواستار محرومیت روسیه از تمامی مسابقات جهانی دو و میدانی از جمله المپیک سال ۲۰۱۶ ریو شده است. استرالیا و بریتانیا از این درخواست حمایت کرده اند.