داعش مسئولیت انفجارهای خونبار در محله شیعه نشین بیروت را به عهده گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
داعش مسئولیت انفجارهای خونبار در محله شیعه نشین بیروت را به عهده گرفت

شمار کشته شدگان انفجار دو بمب در لبنان به ۴۱ تن رسید. در این حمله که شامگاه پنج شنبه به وقت محلی در برج البراجنه، منطقه شیعه نشین تحت کنترل حزب الله در جنوب بیروت روی داد، دست کم ۲۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

گروه اسلام گرای افراطی داعش در یک بیانیه اینترنتی مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. این بیانیه می گوید ابتدا یک موتورسیکلت بمبگذاری شده در نزدیکی محل تجمع شیعیان منفجر شده و سپس یک بمبگذار انتحاری کمربند انفجاری خود را در میان جمعیت حاضر فعال کرد. گروه داعش در بیانیه خود شیعیان را «کافر» و عامل استشهادی را «سرباز خلیفه» نامیده است.

سندیت بیانیه داعش هنوز رسما تأیید نشده است، اما متن آن بسیار شبیه بیانیه هایی است که این گروه بعد از عملیات تروریستی خود منتشر می کند.

در عین حال ارتش لبنان از دو انفجار به دست دو عامل انتحاری سخن گفته است. بنا بر گزارش رسمی ارتش لبنان، جسد یک بمبگذار انتحاری دیگر هم که موفق به انفجار کمربند خود نشده بود، در محل کشف شده است.

حزب الله لبنان در کشور همسایه خود یعنی سوریه، در کنار ارتش این کشور و نیروهای ایرانی و با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش روسیه مشغول نبرد با داعش و دیگر گروه های مخالف دولت بشار اسد است.