Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حزب لیگ ملی برای دموکراسی پیروز انتخابات میانمار شده است

حزب لیگ ملی برای دموکراسی پیروز انتخابات میانمار شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمارش آرا در میانمار ادامه دارد اما آرای شمارش شده تاکنون از پیروزی حزب لیگ ملی برای دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی حکایت می کند. در صورت کسب اکثریت

آگهی

شمارش آرا در میانمار ادامه دارد اما آرای شمارش شده تاکنون از پیروزی حزب لیگ ملی برای دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی حکایت می کند.

در صورت کسب اکثریت در پارلمان، رئیس جمهور از این حزب انتخاب خواهد شد. انگ سان سوچی به دلیل داشتن همسری با تابعیت خارجی حتی در صورت کسب اکثریت پارلمان نمی تواند به ریاست جمهوری برگزیده شود.

یک شهروند میانماری که از حزب لیگ ملی برای دموکراسی حمایت می کند، با ابراز امیدواری از بهبود شرایط کشور می گوید: «من امیدوارم که از فشار و سرکوب آزاد شویم. فکر می کنم حزب آنگ سان سوچی می تواند این آزادی را به ما بدهد. من تنها تجربۀ زندگی تحت حکومت هایی را دارم که همیشه ما را کنترل کرده اند. به خاطر همین امیدوارم که این حزب پیروز شود اما مطمئن نیستم که این اتفاق بیافتد. همه چیز [برای رسیدن به آزادی] به حزب لیگ ملی برای دموکراسی بستگی دارد.»

این نخستین انتخابات آزاد و رقابتی طی ۲۵ سال گذشته در این کشور بود که با حضور بیش از ۹۰ حزب برگزار شد.

پارلمان میانمار ۶۶۴ کرسی دارد و حزب لیگ ملی برای دموکراسی برای کسب اکثریت این پارلمان باید به بیش از ۶۷ درصد کرسی ها دست بیابد.

سه چهارم از این کرسی ها به نمایندگانی از احزاب مختلف میانمار اختصاص می یابد و ۲۵ درصد باقیمانده در اختیار نمایندگانی از ارتش میانمار خواهد بود. در این انتخابات شش هزار نامزد برای ورود به پارلمان با یکدیگر به رقابت برخاستند.

اقلیت مسلمان روهینجیا از شرکت در این انتخابات ممنوع شده است و هیچ کدام از احزاب حتی حزب لیگ ملی برای دموکراسی نامزد مسلمانی را در لیست خود معرفی نکرده اند.

قرار بود نتایج این انتخابات دوشنبه شب اعلام شود اما به دلیل طولانی بودن شمارش آرا، کمیسیون انتخاباتی میانمار از اعلام نتایج قطعی تا پایان روز سه شنبه خبر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنگ سان سوچی؛ مبارزه به بهای عمر برای کسب آزادی

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند

دولت نظامیان میانمار ۶ سال از محکومیت حبس آنگ سان سوچی را عفو کرد؛ سوچی در بازداشت باقی می‌ماند