آنگ سان سوچی: در مقامی بالاتر از رئیس جمهوری عمل خواهم کرد

آنگ سان سوچی: در مقامی بالاتر از رئیس جمهوری عمل خواهم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگ سان سوچی، رهبر حزب مخالف دولت میانمارضمن ابراز رضایت نسبی از نحوه برگزاری انتخابات در این کشور، از آمادگی خود برای تصمیم گیری درباره تمامی امور

آنگ سان سوچی، رهبر حزب مخالف دولت میانمارضمن ابراز رضایت نسبی از نحوه برگزاری انتخابات در این کشور، از آمادگی خود برای تصمیم گیری درباره تمامی امور در مقامی بالاتر از رئیس جمهوری خبر داد.

آگهی

خانم سوچی با اشاره به نقش خود پس از اعلام نتیجه اولیه انتخابات گفت: « بالاتر از یک رئیس جمهوری قطعا درباره تمامی موارد تصمیم گیری خواهم کرد. زیرا من رهبر حزبی هستم که در انتخابات پیروز شده و رئیس جمهوری آینده نیز یکی از داخل همین حزب خواهد بود که آن را بر اساس ملزومات موجود در قانون اساسی برمی گزنیم.»

وی به دلیل داشتن همسری با تابعیت خارجی حتی در صورتی که حزبش موفق به کسب اکثریت آرا شود، نمی تواند به عنوان رئیس جمهوری برگزیده شود.
با وجود اینکه شمارش آرا در میانمار ادامه دارد اما آرای شمارش شده تاکنون از پیروزی حزب لیگ ملی برای دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی حکایت می کند.

مسئول گروه ناظر اتحادیه اروپا در این انتخابات نیز معتقد است که انتخابات خیلی بهتر از آنچه پیش بینی شده بود، پیش رفته است اگرچه اصلاحات بیشتری لازم است تا بتوان در آینده شاهد برپایی یک انتخابات واقعی در این کشور بود.

این نخستین انتخابات آزاد و رقابتی طی ۲۵ سال گذشته در میانمار به شمار می رود که با حضور بیش از ۹۰ حزب برگزار شد.
با وجود اینکه مقرر شده بود، نتایج این انتخابات دوشنبه شب اعلام شود اما به دلیل طولانی بودن شمارش آرا، کمیسیون انتخاباتی میانمار از اعلام نتایج قطعی تا پایان روز سه شنبه خبر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روپرت مرداک در ۹۲ سالگی ریاست دو شرکت رسانه‌ای خود را به پسرش واگذار کرد

افزایش محبوبیت چپ و راست افراطی؛ «از هر ۳ اروپایی یک نفر به احزاب پوپولیست رای می‌دهد»

چرا دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان معضل پیری مک‌کانل و بایدن را چندان به روی هم نمی‌آورند؟