Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش ها به تصویب طرح جدایی کاتالونیا از اسپانیا

واکنش ها به تصویب طرح جدایی کاتالونیا از اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان کاتالونیا روز دوشنبه به طرحی که آن را «نقشه راه جدایی » و اولین گام برای استقلال این منطقه از اسپانیا به شمار می رود، رای مثبت دادند. دولت

آگهی

پارلمان کاتالونیا روز دوشنبه به طرحی که آن را «نقشه راه جدایی » و اولین گام برای استقلال این منطقه از اسپانیا به شمار می رود، رای مثبت دادند.
دولت اسپانیا در واکنش به این طرح اعلام کرد که درخواست رسیدگی و تعلیق فوری این طرح را در دادگاه قانون اساسی این کشور ارایه خواهد کرد.

با تصویب این طرح که با ۷۲ رای مثبت و ۶۳ رای منفی همراه بود، نخستین گام برای جدایی این منطقه از اسپانیا در سال ۲۰۱۷ میلادی شکل می گیرد.

رائول روموا، رئیس حزب «همه با یکدیگر برای استقلال» پس از تصویب این طرح گفت: «من مسئولیت دارم تا از این طرح دفاع کنم تا جایی که به طور کاملا رسمی بتوانیم یک دولت مستقل و جداگانه به عنوان دولت کاتالونیا را تشکیل دهیم.»

انتخاب دوباره آرتور مس، رئیس دولت محلی کاتالونیا نیز از دیگر مواردی است که طی روزهای آتی نمایندگان پارلمان این منطقه درباره آن رای گیری خواهند کرد.

آخرین نظر سنجی های صورت گرفته که توسط روزنامه “ال پائیس” منتشر شد، حاکی از آنست که تقریبا سه چهارم از مردم منطقه کاتالونیا مخالف حضور دوباره وی در راس دولت محلی هستند.

میگل ایستا، رهبر حزب سوسیالیست کاتالونیا نیز در این جلسه پارلمان گفت: «از شما تقاضا دارم تا درباره آنچه امروز به تصویب رسید و مسئولیتی که بر عهده شما می گذارد، فکر کنید. این طرح بسیار دورتر از آنچیزی است که برای حل مشکلات و روابط میان اسپانیا و کاتالوینا لازم است و راه را برای مذاکره می بندد.»

ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا نیز در واکنش گفت: «ما تنها بر اساس قانون عمل می کنیم. این قانون برای همه در این کشور یکسان است. همانطور که دموکراسی برای همه دموکراسی است. این نخستین گام بود اما می خواهیم مطمئن شویم که آخرین گام خواهد بود.»

جدایی طلبان در کاتالونیا خواستار استقلال کامل از اسپانیا و تشکیل جمهوری کاتالونیا هستند حال آنکه روسای تمامی احزاب مخالف حزب حاکم ضمن حمایت از رفراندوم برای استقلال این منطقه تاکید دارند که کاتالونیا از نظر سیاسی می تواند از اسپانیا جدا شود اما باید جزئی از خاک اسپانیا باقی بماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای مثبت پارلمان کاتالونیا برای آغاز روند جدایی از اسپانیا

طرح پارلمان کاتالونیا با عنوان «نقشه راه جدایی» به رای گذاشته می شود

یادگاری سفر یا «آت و آشغال»؟ بساط سوغاتی‌های جنسی و توهین‌آمیز از بارسلون جمع می‌شود