Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آغاز انتخابات تاریخی در میانمار

آغاز انتخابات تاریخی در میانمار
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بعد از ربع قرن حاکمیت نظامیان در میانمار، درهای شعبه های رأی گیری برای نخستین انتخابات آزاد پارلمانی در این کشور صبح یکشنبه باز شد. حزب اوپوزیسیون

آگهی

بعد از ربع قرن حاکمیت نظامیان در میانمار، درهای شعبه های رأی گیری برای نخستین انتخابات آزاد پارلمانی در این کشور صبح یکشنبه باز شد. حزب اوپوزیسیون «لیگ ملی برای دموکراسی» به رهبری آنگ سان سوچی، از بالاترین اقبال برای پیروزی در این انتخابات برخوردار است.

یکی از رأی دهندگان می گوید: «تا به حال در زندگی این قدر هیجان نداشته ام. دیروز تمام خانواده به هم یادآوری کردیم که فردا باید رأی بدهیم. برنامه ریزی کردیم که اول وقت بیاییم و اولین کار روزمان رأی دادن باشد.»

در حدود ۳۰ میلیون نفر واجد شرایط دادن در میانمار هستند که از این تعداد بیشترشان تا کنون در زندگی رأی نداده اند. روهینگیاها که اقلیت مسلمان میانمار هستند، اجازه شرکت در انتخابات را ندارند. بر اساس قانون اساسی میانمار که مصوب دولت نظامی این کشور است، خانم آنگ سان سوچی حتی در صورت پیروزی حزبش در انتخابات اجازه ندارد کاندیدای ریاست جمهوری بشود.

در سال ۱۹۹۰ پیروزی حزب خانم سوچی در انتخابات از سوی دولت نظامی این کشور مردود اعلام شد و در سال ۲۰۱۰ او خود انتخابات را تحریم کرد. خانم آنگ سان سوچی به مدت پانزده سال نیز در حصر خانگی بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند

دولت نظامیان میانمار ۶ سال از محکومیت حبس آنگ سان سوچی را عفو کرد؛ سوچی در بازداشت باقی می‌ماند

رئیسی برای دیدار با پوتین به مسکو می‌رود