شمار قربانیان حادثه آتش سوزی در رومانی افزایش یافت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شمار قربانیان حادثه آتش سوزی در رومانی افزایش یافت

با وجود گذشت بیش از یک هفته از حادثه آتش سوزی در بخارست رومانی شمار قربانیان همچنان رو به افزایش است. مقامهای رومانی روز یکشنبه اعلام کردند که شمار قربانیان به ۴۵ نفر رسیده است. این رقم شش نفر بیش از رقمی است که روز شنبه اعلام شده بود.

در حادثه آتش سوزی جمعه هفته گذشته در یک باشگاه تفریحی شبانه در بخارست دست کم ۲۰۰ نفر هم مجروح شدند. در حالی که سیاستمداران رومانیایی به دنبال راهی برای مواجهه با موج گسترده اعتراضهای مردمی در پی این حادثه هستند، مقامهای وزارت بهداشت در جستجوی راهی برای مداوای این شمار بالای مجروحان هستند.

شماری از مجروحانِ، جمعه شب به منظور دریافت مراقبتهای پزشکی ویژه، با هواپیما به هلند و بلژیک منتقل شدند. دو نفر از آنها در جریان سفر جان خود را از دست دادند.

راعد عرفات، یکی از مقامهای وزارت بهداشت رومانی می گوید: «اوضاع بسیار بحرانی است. چرا که همچنان بعضی از مجروحان به حالت ثبات نرسیده اند. حال شماری از آنها به سرعت و به طور ناگهانی بد می شود. مثلا هنگام انتقال آنها به بیمارستان حالشان بد می شود. این مساله ای است که در حال کار بر روی آن هستیم. مساله مهمی که بر روی آن تمرکز داریم مرخص کردن بیماران و کاهش فشاری است که بر روی بیمارستانها وجود دارد. چون که شمار بیماران بسیار بیشتر از ظرفیت بیمارستانها است. به طور همزمان باید بدرستی درباره اعزام بیماران به کشورهای دیگر تصمیم بگیریم.»

آتش بازی که برگزارکنندگان کنسرت در این باشگاه شبانه ترتیب داده بودند از کنترل خارج شد و موجب آتش سوزی شد. شماری از اعضای گروه موسیقی هم جان خود را از دست دادند.