Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش شمار قربانیان آتش سوزی و ادامه اعتراضات در رومانی

افزایش شمار قربانیان آتش سوزی و ادامه اعتراضات در رومانی
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«رومانی آزاد یک رؤیای صادق است». این زبان حال هزاران معترض رومانیایی است که یک بار دیگر پس فاجعه آتش سوزی یک باشگاه شبانه در هفته گذشته، در خیابان

آگهی

«رومانی آزاد یک رؤیای صادق است». این زبان حال هزاران معترض رومانیایی است که یک بار دیگر پس فاجعه آتش سوزی یک باشگاه شبانه در هفته گذشته، در خیابان های بخارست تظاهرات کردند. بحران سیاسی ناشی از این اعتراضات تاکنون سبب سقوط دولت سوسیال دموکرات ویکتور پونتا و دستگیری شهردار بخارست شده است.

یکی از معترضان می گوید: «احزاب سیاسی کنونی در یک ذهنیت کهنه گیر کرده اند، ذهنیتی که تغییر آن بسیار دشوار است. جامعه مدنی نیاز به رهبران تازه دارد. برای همین ما می گوییم انتخابات زودهنگام چاره کار نیست. سه ماه برای برگزاری انتخابات زودرس کافی نیست. در این زمان کم نمی توانیم تبلیغ کنیم و طرفدار جمع کنیم.»

از سوی دیگر با کشته شدن نه تن دیگر از مجروحان در روز شنبه، شمار قربانیان این حادثه به ۴۱ تن رسید. دو نفر از این افراد که برای معالجه به هلند فرستاده شده بودند در آنجا مردند. هنوز در حدود ۱۰۰ مجروح دیگر در بیمارستان های رومانی هستند که حال ۴۰ نفر از آنان وخیم اعلام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف هفته‌ای ۱۸ جسد مجهول‌الهویه در تهران؛ کمتر از ۱۰ درصد تابعیت خارجی دارند

هشدار عربستان نسبت به گرمای بیش از حد در مراسم حج؛ چهل زائر ایرانی بستری شدند

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس