احزاب چپ گرای پرتغال برای سرنگونی دولت هم قسم شدند

احزاب چپ گرای پرتغال برای سرنگونی دولت هم قسم شدند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت محافظه کار پرتغال هنوز نیامده باید برود. روز جمعه آنتونیو کوشتا، دبیر کل حزب سوسیالیست از چپ میانه به همراه دو حزب چپ گرای افراطی این کشور تصمیم

آگهی

دولت محافظه کار پرتغال هنوز نیامده باید برود. روز جمعه آنتونیو کوشتا، دبیر کل حزب سوسیالیست از چپ میانه به همراه دو حزب چپ گرای افراطی این کشور تصمیم گرفتند تا با تشکیل ائتلاف و با توجه به در اقلیت بودن نمایندگان دولت راست گرای کنونی در مجلس، آن را سرنگون کنند.

پیش از این کاتارینا مارتینش رهبر «بلوک چپ» که یک حزب افراطی مارکسیستی و نزدیک به حزب سیریزای یونان است با مسئولان حزب کمونیست در این زمینه به توافق رسیده بود. آراء حزب خانم مارتینش در انتخابات اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بود.

حزب کمونیست پرتغال نیز که یک حزب بنیادگرای مارکسیستی است، امید دارد تا ضمن ائتلاف با سایر گروه های چپ، به سیاست ریاضت اقتصادی در پرتغال پایان دهد.

حزب حاکم پرتغال یعنی حزب «لیبرال محافظه کار» با وجود پیروزی در انتخابات چهارم اکتبر نتوانست ائتلاف لازم در مجلس این کشور را به دست آورد.

احتمال بر سر کار آمدن یک دولت سوسیالیست در پرتغال با حمایت دو حزب افراطی مانند «بلوک چپ» و حزب جزمی و رادیکال کمونیست که هر دو ضد اروپایی هستند، سبب افزایش نگرانی ها در اروپا شده است. به ویژه آن که پرتغال این روزها اقتصاد رو به راهی ندارد و احتمالا به وام های خارجی نیاز پیدا خواهد کرد. در عین حال آقای کوشتا گفت که دولت آینده پرتغال به تعهدات بین المللی خود عمل خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنتونیو کوشتا، نخست وزیر پرتغال از سمت خود استعفا داد

پرتغال قانون اعطای تابعیت به نوادگان یهودیان سفاردی را لغو می‌کند

تغییرات اقلیمی و آتش‌سوزی‌های مرگبار؛ جوانان پرتغالی ۳۲ کشور عمدتا اروپایی را به دادگاه می‌کشانند