تعلیق پروازها و افزایش تدابیر امنیتی محور مذاکرات السیسی و کامرون

Access to the comments نظرها
نگارش از Ali Kheradpir
تعلیق پروازها و افزایش تدابیر امنیتی محور مذاکرات السیسی و کامرون

چگونگی افزایش تدابیر امنیتی و تعلیق پروازها از شرم الشیخ پس از طرح احتمال سقوط هواپیمای روسی در مصر به دلیل انفجار، محور اصلی مذاکرات عبدالفتاح السیسی و دیوید کامرون در لندن بود.
رئیس جمهوری مصر که برای دیدار با مقام های بریتانیا به این کشور سفر کرده طی سخنانی در نشستی خبری تصریح کرد: «کاملا می فهمم که آگاه بودن از این حادثه که می تواند شهروندان بریتانیا در مصر را در معرض خطر قرار دهد، بسیار مهم است.»

نخست وزیر بریتانیا نیز باشاره به مثبت و سازنده بودن مذاکرات میان دو طرف گفت: «مذاکراتی بسیار سازنده داشتیم. نه تنها درباره آنچه مصر طی روزهای گذشته برای افزایش تدابیر امنیتی گردشگران انجام داده بلکه درباره گام هایی که باید از این پس برداریم تا شهروندان بریتانیا بعد از تعطیلات خود در امنیت کامل به کشورشان بازگردند.»

تظاهرات مخالفان و حامیان السیسی در لندن

سفر رئیس جمهوری مصر به بریتانیا که برای گرم کردن روابط میان دو کشور صورت گرفت، تظاهرات صدها تن از مخالفان او را در پی داشت. روز پنجشنبه علاوه بر مخالفان، گروهی از هواداران او نیز در مقابل ساختمان نخست وزیری در لندن تظاهرات کردند.

یکی از هواداران رئیس جمهوری مصر به یورونیوز می گوید: «به نظر من السیسی برای کشور ما همچون یک ناجی برای رهایی از دست گروه اخوان المسلمین است.»
یکی از مخالفان او نیز می گوید: «ما در یک کشور دموکراتیک زندگی می کنیم و نمی توانیم فردی را که عامل مرگ ۶۰۰ نفر و زندانی شدن بیش از ۴۰ هزار تن بوده در اینجا بپذیریم.»

مخالفان سفر رئیس جمهوری مصر می گویند، حضور السیسی در بریتانیا بر خلاف ارزش های این کشور در زمینه دموکراسی، آزادی بیان و حقوق بشر است .