Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فشار کم سابقه بر مخالفان حزب حاکم ترکیه

فشار کم سابقه بر مخالفان حزب حاکم ترکیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی پیروزی حزب عدالت و توسعه در انتخابات پارلمانی ترکیه، فشار بر روی مخالفان به طور کم سابقه ای افزایش یافته است. دادگاه استانبول روز سه شنبه دو

آگهی

در پی پیروزی حزب عدالت و توسعه در انتخابات پارلمانی ترکیه، فشار بر روی مخالفان به طور کم سابقه ای افزایش یافته است.

دادگاه استانبول روز سه شنبه دو نفر از مدیران نشریه “نقطه” از جمله سردبیر را تفهیم اتهام کرد. اتهام این افراد “تلاش برای کودتا” عنوان شده است.

این نشریه یک روز پس از انتخابات پارلمانی از پیروزی حزب حاکم با عنوان “آغاز جنگ داخلی” یاد کرده بود.

همزمان نیروهای امنیتی چهل و چهار نفر از افراد نزدیک به فتح الله گولن، از مهمترین منتقدان رجب طیب اردوغان را بازداشت کردند. سه فرماندار و رییس پلیس پیشین ازمیر از جمله بازداشت شدگانند.

به گفته مطبوعات ترکیه از یک هفته پیش از انتخابات تا کنون، پنجاه و هشت روزنامه نگار از کار اخراج شده اند و اکنون این روند با سرعت بیشتری ادامه دارد. مسئله ای که به شدت مورد انتقاد کشورهای غربی و سازمان های مدافع آزادی بیان قرار گرفته است.

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه پس از پیروزی در انتخابات در جمع هوادارانش در شهر استانبول گفت: «مردم ما گفته اند که “کشور را به تنهایی اداره کن” اگر ملت به ما این نمایندگی را داده پس چرا باید صبر کنیم؟ از همین امروز کارمان را شروع می کنیم.»

با اینکه حزب عدالت و توسعه در انتخابات پنج ماه پیش نتوانسته بود حد نصاب لازم را برای تشکیل دولت بدون نیاز به ائتلاف به دست آورد اما در انتخابات اخیر با کسب اکثریت مطلق کرسی های پارلمان می تواند کابینه ای تک حزبی تشکیل دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«انتخابات ترکیه غیرعادلانه و نابرابر بوده است»

پیروزی غیرمنتظره حزب حاکم در ترکیه و مسیر دشوار پیش رو

ترکیه ؛ پیروزی حزب عدالت و توسعه و خیابانهای آرام دیاربکر