«انتخابات ترکیه غیرعادلانه و نابرابر بوده است»

«انتخابات ترکیه غیرعادلانه و نابرابر بوده است»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتحادیۀ اروپا می گوید انتخابات پارلمانی ترکیه غیرعادلانه بوده و در فضای ترس و نابرابری برگزار شده است. در انتخابات ترکیه که روز یکشنبه برگزار شد، حزب

آگهی

اتحادیۀ اروپا می گوید انتخابات پارلمانی ترکیه غیرعادلانه بوده و در فضای ترس و نابرابری برگزار شده است. در انتخابات ترکیه که روز یکشنبه برگزار شد، حزب عدالت و توسعه اکثریت مجلس را کسب کرده است.

آندره آس گراس، رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا در همین رابطه گفت :«متاسفانه ما به این نتیجه رسیده ایم که کارزار انتخاباتی نابرابر و با خشونت زیادی همراه بوده است. همین امر ترس زیادی ایجاد کرده که دشمن اصلی دموکراسی و دشمن انتخاب آزادانه است.»

این در حالیست که سازمان همکاری و امنیت اروپا شرایط برگزاری این انتخابات را علیرغم وضعیت امنیتی در جنوب کشور، آزادانه عنوان کرده است.

حزب دموکراتیک خلق ها که حامیان حقوق کردهاست نسبت به انتخابات ماه ژوئن ۲۱ کرسی را از دست داده است. هواداران این حزب در شهرهایی همانند دیار بکر در اعتراض به نتایج این انتخابات و سیاست های حزب حاکم به خیابان ها آمده اند که منجر به درگیری میان پلیس و معترضان منجر شده است.

حزب عدالت و توسعه که از ۱۲ سال پیش به اینسو قدرت را در این کشور در اختیار دارد، در انتخابات روز اول نوامبر ۳۱۶ کرسی را به دست آورده است. حزب دموکراتیک خلق ها نیز که در انتخابات ماه ژوئن ۱۳ درصد از آرا را کسب کرده بود، در این انتخابات ۵۹ کرسی کسب کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی غیرمنتظره حزب حاکم در ترکیه و مسیر دشوار پیش رو

ترکیه ؛ پیروزی حزب عدالت و توسعه و خیابانهای آرام دیاربکر

بازگشت ترکیه به دولت تک حزبی و افزایش قدرت اردوغان