سرکوب مخالفان و بستن نشریات مخالف دولت در ترکیه

سرکوب مخالفان و بستن نشریات مخالف دولت در ترکیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با گذشت تنها دو روز از اعلام پیروزی حزب «عدالت و توسعه» در انتخابات روز یکشنبه، رسانه های ترکیه از دستگیری دستکم ۴۴ نفر از مقام های بلندپایه و پرسنل

آگهی

با گذشت تنها دو روز از اعلام پیروزی حزب «عدالت و توسعه» در انتخابات روز یکشنبه، رسانه های ترکیه از دستگیری دستکم ۴۴ نفر از مقام های بلندپایه و پرسنل امنیتی وابسته به جنبش فتح الله گولن، از مخالفان دولت اردوغان در ۱۸ استان این کشور و درجریان عملیاتی ضدتروریستی خبر دادند.
پیروزی حزب «عدالت و توسعه» در انتخابات پارلمانی و بازگشت ترکیه به حکومت تک حزبی، افزایش قدرت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور و فشار بیشتر بر مخالفان، رسانه های منتقد و خبرنگاران را در پی داشته است.
همزمان مدیر مسئول و رئیس هیات تحریریه مجله نقطه نیز دوشنبه شب از سوی نیروهای نظامی ترکیه بازداشت شدند.

بر اساس گزارش ها، نیروهای نظامی ضمن بازداشت این دو نفر حکم جمع آوری آخرین شماره این مجله را که روی جلد آن عبارت «جنگ داخلی در ترکیه» درج شده بود را نیز ابلاغ کرده اند.

سانچز آمور، هماهنگ کننده ویژه و رئیس هیأت ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در سخنانی ضمن انتقاد نسبت به نبود آزادی بیان در ترکیه گفت: «رسانه ها به طور کاملا واضح در این کشور تحت فشار هستند. اتهام به روزنامه نگاران و رسانه ها با عناوینی همچون تروریسم و یا اهانت به رئیس جمهوری تاثیری بسیار دلسرد کننده داشته است.»

گزارش ها از حمله جت های ترکیه به مقر «پ کا کا» در جنوب شرقی این کشور و شمال عراق حکایت دارد. این نخستین عملیات گسترده نظامی پس از انتخابات پارلمانی ترکیه علیه مواضع کردها به شمار می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«انتخابات ترکیه غیرعادلانه و نابرابر بوده است»

پیروزی غیرمنتظره حزب حاکم در ترکیه و مسیر دشوار پیش رو

ترکیه ؛ پیروزی حزب عدالت و توسعه و خیابانهای آرام دیاربکر