انتقال اولین گروه از اجساد قربانیان هواپیمای روسیه در آسمان مصر به سن پترزبورگ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انتقال اولین گروه از اجساد قربانیان هواپیمای روسیه در آسمان مصر به سن پترزبورگ

اولین گروه اجساد قربانیان سقوط هواپیمای روسیه در آسمان مصر به فرودگاه پولکووو سن پترزبورگ منتقل شد. هواپیمای ایرباس آ۳۲۱ که به شرکت کوگالیم آویای روسیه تعلق داشت از شرم الشیخ مصر به سن پترزبورگ می آمد که در آسمان مصر و بر فراز صحرای سینا دچار سانحه شد و تمامی ۲۲۴ مسافر آن در دم جان باختند. از این تعداد جسد ۱۴۴ تن از قربانیان شنبه به سن پترزبورگ رسیدند.

یکی از اعضای خانواده بازماندگان این پرواز می گوید: “ اینجا عروسک همسرم، همانی که زمان بچگی با آن بازی می کرد آورده ایم، نمی دانم چگونه می توانم دردم را بیان کنم. غم از دست دادن او جبران ناپذیر است. امیدوارم آخرین تراژدی تاریخ ما باشد.”

نماینده رییس جمهوری روسیه هم در مراسم استقبال حاضر شد. وی گفت: “با یک تراژدی مواجه ایم، به همه خانواده قربانیان و نزدیکان آنها تسلیت می گویم. خصوصا اهالی سن پترزبورگ، محل تولد خودم. اما به خانواده قربانیان از کشورهای دیگر از جمله اوکراین و بلاروس هم تسلیت می گویم.”

کارشناسان روس می گویند که هواپیما در آسمان و پیش از برخورد به جسمی منفجر شده است اما همچنان اظهارنظر درباره هرگونه عملیات تروریستی در این باره را رد می کنند. هرچند گروه داعش در مصر و مستقر در صحرای سینا اداعا کرده است که عامل اصلی سقوط این هواپیما بوده است.

شرکت هوایی کوگالیم آویا گفته است عامل خارجی دلیل اصلی سقوط هواپیما بوده است.