Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سه مالک باشگاه شبانه در رومانی به قتل غیرعمد متهم شدند

سه مالک باشگاه شبانه در رومانی به قتل غیرعمد متهم شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال آتش سوزی در یک باشگاه شبانه در بخارست، پایتخت رومانی، سه مالک این باشگاه از سوی دستگاه قضایی به قتل غیرعمد شهروندان متهم شدند. این آتش سوزی

آگهی

به دنبال آتش سوزی در یک باشگاه شبانه در بخارست، پایتخت رومانی، سه مالک این باشگاه از سوی دستگاه قضایی به قتل غیرعمد شهروندان متهم شدند. این آتش سوزی که روز جمعه، سی اکتبر، به وقوع پیوسته بود به مرگ ۳۱ نفر و مصدومیت بیش از دویست نفر دیگر منجر شد.

به گفته شاهدان عینی، علت حادثه آتش بازی در داخل این باشگاه شبانه بوده، و مسئولان قضایی رومانی مالکان باشگاه را به قصور جدی در تأمین امنیت شرکت کنندگان در این جشن متهم می کنند.

در همین حال، رائد عرفات، وزیر بهداشت رومانی، با انتقاد از فعالیت اینگونه باشگاه ها گفت: «این وضعیت عادی نیست، در شرایط عادی چنین باشگاهی اصلاً نباید اجازه فعالیت داشته باشد. نکته ای که ما می خواهیم برای افکار عمومی در رومانی روشن کنیم این است که این باشگاه اصلاً درخواست مجوز نکرده و اصلاً معلوم نبوده چه فعالیتی می خواهد بکند.»

آتش سوزی اخیر از بدترین حوادث اینچنینی در دهه های گذشته در رومانی بوده، و دولت این کشور به احترام قربانیان سه روز عزای عمومی در کشور اعلام کرده است. در حال حاضر، نود نفر مصدوم دیگر این حادثه در بیمارستان بستری اند و احتمال افزایش آمار قربانیان وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

آغاز محاکمه دیپلمات اتحادیه اروپا؛ سوئد: هیچ مبنایی ندارد؛ ایران: به اسرائیل اطلاعات می‌داد