سه مالک باشگاه شبانه در رومانی به قتل غیرعمد متهم شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سه مالک باشگاه شبانه در رومانی به قتل غیرعمد متهم شدند

به دنبال آتش سوزی در یک باشگاه شبانه در بخارست، پایتخت رومانی، سه مالک این باشگاه از سوی دستگاه قضایی به قتل غیرعمد شهروندان متهم شدند. این آتش سوزی که روز جمعه، سی اکتبر، به وقوع پیوسته بود به مرگ ۳۱ نفر و مصدومیت بیش از دویست نفر دیگر منجر شد.

به گفته شاهدان عینی، علت حادثه آتش بازی در داخل این باشگاه شبانه بوده، و مسئولان قضایی رومانی مالکان باشگاه را به قصور جدی در تأمین امنیت شرکت کنندگان در این جشن متهم می کنند.

در همین حال، رائد عرفات، وزیر بهداشت رومانی، با انتقاد از فعالیت اینگونه باشگاه ها گفت: «این وضعیت عادی نیست، در شرایط عادی چنین باشگاهی اصلاً نباید اجازه فعالیت داشته باشد. نکته ای که ما می خواهیم برای افکار عمومی در رومانی روشن کنیم این است که این باشگاه اصلاً درخواست مجوز نکرده و اصلاً معلوم نبوده چه فعالیتی می خواهد بکند.»

آتش سوزی اخیر از بدترین حوادث اینچنینی در دهه های گذشته در رومانی بوده، و دولت این کشور به احترام قربانیان سه روز عزای عمومی در کشور اعلام کرده است. در حال حاضر، نود نفر مصدوم دیگر این حادثه در بیمارستان بستری اند و احتمال افزایش آمار قربانیان وجود دارد.