افزایش بی سابقه تعداد پناهجویان در اروپا

افزایش بی سابقه تعداد پناهجویان در اروپا
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمار منتشر شده از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نشان می دهد شمار پناهجویانی که تنها در ماه اکتبر سال جاری میلادی وارد اروپا

آگهی

آمار منتشر شده از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نشان می دهد شمار پناهجویانی که تنها در ماه اکتبر سال جاری میلادی وارد اروپا شده اند بی سابقه است.

بر اساس این گزارش بیش به دویست و هجده هزار نفر در طول این ماه از طریق دریا خود را به اروپا رسانده اند، که این شمار با تعداد کل پناهجویان سال ۲۰۱۴ برابر است.

اغلب قریب به اتفاق افراد از مسیرهای پرخطر خود را به اروپا می رسانند که گاهی به قیمت جانشان تمام می شود.

آدرین ادواردز، سخنگوی کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان می گوید: «از ابتدای سال ۲۰۱۵ تا کنون حدود سه هزار و پانصد نفر جان خود را از دست داده اند. به دلیل کافی نبودن ظرفیت لازم و اینکه پناهجویان راه قانونی دیگری جز انتخاب مسیرهای (خطرناک) ندارند انتظار داریم شمار جانباختگان افزایش یابد.»

در ده ماه نخست سال جاری میلادی هفتصد و چهل و چهار هزار پناهجو وارد کشورهای اروپایی شده اند در حالی که سازمان ملل انتظار داشت تا پایان سال این شمار از هفتصد هزار نفر تجاوز نکند.

مسیر پناهجویان برای رسیدن به اروپا از راه پرخطر دریای مدیترانه می گذرد. آنها ابتدا با کشتی خود را به یونان یا ایتالیا می رسانند و سپس از راه زمینی به سایر کشورهای اروپایی می روند.

این در حالیست که سه میلیون و سیصد هزار پناهجوی سوری در اردوگاههای کشورهای ترکیه، لبنان و اردن اسکان داده شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ صدها نفر به مناسبت ششمین سالگرد همه‌پرسی استقلال کاتالونیا در بارسلون تظاهرات کردند

سفر هیاتی از سازمان ملل پس از ۳ دهه به قره‌باغ کوهستانی؛ سناتور فرانسوی از «سکوت» بروکسل انتقاد کرد

کشف قدیمی‌ترین کفش‌های اروپا متعلق به ۶ هزار سال پیش در غاری در اسپانیا