هواپیمای روسی با ۲۲۴ سرنشین در مصر سقوط کرد

هواپیمای روسی با ۲۲۴ سرنشین در مصر سقوط کرد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک فروند هواپیمای ایرباس مسافربری روسی متعلق به شرکت متروجت صبح امروز در منطقه سینای مصر سقوط کرد. این هواپیما که با ۲۲۴ سرنشین شامل ۲۱۷ نفر مسافر و

یک فروند هواپیمای ایرباس مسافربری روسی متعلق به شرکت متروجت صبح امروز در منطقه سینای مصر سقوط کرد. این هواپیما که با ۲۲۴ سرنشین شامل ۲۱۷ نفر مسافر و هفت نفر خدمه در حدود ساعت شش صبح به وقت محلی از شهر ساحلی شرم الشیخ واقع در صحرای سینا به طرف شهر سن پترزبورگ در روسیه در حال پرواز بود، ساعاتی پیش از صفحه رادارها محو و بلافاصله سقوط آن تأیید شد.

آگهی

مقامات مصری گفته اند که لاشه هواپیما را در صحرای سینا پیدا کرده اند و احتمال می دهند که تمامی سرنشینان آن کشته شده باشند. گفته می شود که بیشتر سرنشینان این هواپیما از اتباع روسیه بوده اند.

به گزارش منابع هواپیمایی مصری، برج مراقبت فرودگاه شرم الشیخ صبح امروز و در حدود بیست دقیقه پس از پرواز هواپیما، ارتباط با خلبان را بر فراز منطقه سینا از دست داد. قرار بود هواپیمای ایرباس در مرحله بعدی پرواز با برج مراقبت فرودگاه لارناکا در قبرس تماس بگیرد اما این تماس برقرار نشد و اندکی بعد، یعنی تنها چند لحظه پیش از سقوط، برج مراقبت فرودگاه قاهره یک پیام اضطراری دریافت کرد، و آن زمان دیگر برای هر گونه واکنشی دیر شده بود.

با آن که هواپیما بر فراز منطقه درگیری با گروه های تندرو اسلامی پرواز می کرد، اما به گفته مقامات مصری هنوز نمی توان فرضیه اصابت موشک یا سلاح دیگری به هواپیما را تأیید کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روایتی از سقوط اف۳۵ آمریکایی؛ خلبان پس از فرود در حیاط خلوت یک منزل مسکونی درخواست آمبولانس کرد

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

سقوط هواپیمای نظامی در ایتالیا جان یک دختر بچه را گرفت و خانواده‌اش را راهی بیمارستان کرد