Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کره زمین نیازمند کاهش حداقل ۲ درجه ای دماست

کره زمین نیازمند کاهش حداقل ۲ درجه ای دماست
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان ملل متحد یکماه مانده به نشست پاریس با انتشار گزارشی در روز جمعه تاکید دارد که تصمیمات ۱۵۰ کشور حاضر در این نشست روند افزایش تغییرات آب و هوایی

آگهی

سازمان ملل متحد یکماه مانده به نشست پاریس با انتشار گزارشی در روز جمعه تاکید دارد که تصمیمات ۱۵۰ کشور حاضر در این نشست روند افزایش تغییرات آب و هوایی را کندتر خواهد کرد اما کاهش دو درجۀ سانتیگرادی گرمایش زمین تلاشی مضاعف می طلبد.

کریستینا فیگرس، دبیر کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد، چشم انداز تلاش کشورها و نتیجه نشست پاریس را از هم اکنون «قدمی بسیار خوب اما ناکافی» می خواند.

توبیاس اوستراپ، کارشناس تغییرات آب و هوایی می گوید:«گزارش سازمان ملل به روشنی نشان میدهد که برنامه و طرح های کشورهای مستقل برای محدود کردن تغییرات آب و هوایی تا به میزان قابل کنترل، کافی نیست. تصمیمات فعلی منجر به افزایش دمای حدود سه درجۀ سانتیگرادی جهان می شود، میزانی که قابل کنترل نیست.»

کنفرانس پاریس در خصوص تغییرات اقلیمی و گرمایش کره زمین در حالی برگزار خواهد شد که کره زمین همچنان گرمتر می شود و بشر بیش از پیش نظاره گر تاثیرات سوء تغییرات اقلیمی بر زندگی روزانه خود است اما با این وجود و تا به امروز عزمی جهانی و یکپارچه برای نجات کره زمین و نسل های آیندۀ بشر شکل نگرفته است.

امروزه در ایران نیز تاثیرات خطرناک تغییرات اقلیمی از دریاچه هامون و ارومیه که خشک می شوند گرفته تا ریزگردها در اهواز و گرمای طاقت فرسای تابستان گذشته در ماهشهر مشهودتر از هر عصر دیگر است.

دانشمندان ثابت کرده اند افزایش بیش از ۲ درجه سانتیگراد دمای زمین تاثیری خطرناک بر تغییرات جوی و اقلیمی کره زمین خواهد داشت که بیشترین تاثیر سوء آن بر زندگی افراد فقیر و کم درآمد خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»

مسئول بلند‌پایه سازمان ملل متحد: رهبران سیاسی بیش از پایان دادن به مناقشات دغدغه قدرت دارند

یونیسف: یک چهارم کودکان زیر ۵ سال در جهان از فقر غذایی شدید رنج می‌برند