Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

استقبال محتاطانه آمریکا از شرکت ایران در مذاکرات صلح سوریه

استقبال محتاطانه آمریکا از شرکت ایران در مذاکرات صلح سوریه
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنتونی بلینکن، معاون وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه با لحنی محتاطانه از شرکت ایران در مذاکرات صلح سوریه استقبال کرد. وی گفت که امیدوار است حضور ایران

آگهی

آنتونی بلینکن، معاون وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه با لحنی محتاطانه از شرکت ایران در مذاکرات صلح سوریه استقبال کرد. وی گفت که امیدوار است حضور ایران در مذاکرات مثبت باشد و ایران ضمن کمک به تلاشهایی که جهت ایجاد دوره گذار سیاسی در سوریه صورت می گیرد به پایان مناقشه در این کشور کمک کند. هرچند به گفته معاون وزیر خارجه آمریکا این امر هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

معاون وزیر خارجه آمریکا همچنین ضمن ارزیابی حضور ایران در گفتگوها به عنوان تنها راه آزمایش طرح پیشنهادی صلح، گفت که تصور یافتن راه حلی برای بحران سوریه بدون حضور ایران دشوار است.

آنتونی بلینکن در مورد نقش روسیه در سوریه در آستانه مذاکرات صلح این کشور نیز گفت: «روسیه نمی تواند شاهد فرو رفتن خود در باتلاق سوریه باشد. روسیه باید راهی برای برون رفت از آنچه درگیر آن شده بیابد، ضمن اینکه عملیات آنها در سوریه در حمایت از رژیم چندان خوب پیش نمی رود. آنها برغم حملات نیروی هوایی روسیه پیشرفت بسیار کمی داشتند. در نتیجه روسیه اینک از انگیزه و نفوذ بیشتری برای سوق دادن اسد و رژیم او به سمت گذار سیاسی برخوردار است.»

همزمان با این تحولات دیپلماتیک روز چهارشنبه تصاویری بر روی شبکه های اجتماعی منتشر شد که به گفته خبرگزاری رویترز بمباران شهر داریا را در حومه دمشق توسط بالگردهای نیروهای وفادار به بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نشان می دهد.
یکی از افراد حاضر در محل حادثه از کشته شدن کل اعضای یک خانواده در جریان بمباران مناطق مسکونی در داریا خبر داد.

در همین حال وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه تصاویری را منتشر کرد که به گفته مقامات این کشور حملات هوایی روسیه را در سوریه نشان می دهد. مقامات دولتی روسیه می گویند این حملات هوایی بر ضد مواضع شورشیان در شهرهای حلب و حما صورت گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج پرسش در مورد حملات هوایی روسیه در سوریه

حضور ایران در مذاکرات صلح سوریه، اولین گام برای یک راه حل دیپلماتیک

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند