Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اکسپو ۲۰۱۵ در میلان، موفقیت یا شکست؟

اکسپو ۲۰۱۵ در میلان، موفقیت یا شکست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اکسپو ۲۰۱۵ در میلان، در پایان ماه جاری میلادی، درهای خود را به روی بازدید کنندگان می بندد و حالا زمان ارزیابی آن است. کاری که برای چنین رویدادهای

آگهی

اکسپو ۲۰۱۵ در میلان، در پایان ماه جاری میلادی، درهای خود را به روی بازدید کنندگان می بندد و حالا زمان ارزیابی آن است. کاری که برای چنین رویدادهای بزرگی بسیار دشوار است.

هنوز خیلی زود است که اعداد و ارقام نمایان شده باشند و بتوان با توجه به آن قضاوت را انجام داد. برگزارکنندگان نمایشگاه اما از موفقیت آن صحبت می کنند.

اعداد و ارقام

سسیلیا کاچیوتو، گزارشگر یورونیوز با چند نفر از دست اندرکاران اکسپوی میلان گفتگو کرده است.

پیرو گالی، مدیر عامل اکسپو، از نحوه برگزاری آن احساس غرور می کند و می گوید که بیش از بیست میلیون نفر از آن بازدید کردند: «این هدف ما بود و به آن رسیدیم. ما بر همه بدبینیهایی که از روز اول وجود داشت غلبه کردیم. بسیار خرسندیم که به همه دنیا قابلیتها و تواناییهای ایتالیا را نشان دادیم.»

اکسپو، یک موفقیت؟

مقامهای اکسپو به یورونیوز گفته اند که نمی توانند فعلا اطلاعات و آمار و ارقام را در اختیار ما قرار بدهند. دفتر رسانه ای اکسپو گفته است که هنوز این اطلاعات را در اختیار ندارد.

آیا این ممکن است؟

جیانی بارباچتو، خبرنگار ایتالیایی و نویسنده کتاب «اکسپو، رقص فوق العاده» می گوید: «مشکل بزرگ اکسپو کمبود شفافیت است. در ابتدا این مشکل با عدم شفافیت درباره تعداد بازدیدکننده ها شروع می شود و بعد با عدم شفافیت درباره میزان درآمد ادامه پیدا می کند. اکسپو قرار بود چهره جدید ایتالیا را به نمایش بگذارد. به همین دلیل در تک تک نشستهای خبری اکسپو، درباره نکات مثبت آن صحبت می شد.»

Niente effetto Expo, la tassa di soggiorno a Milano rende solo 40 mil (20 in meno del previsto) #bilancioExpo2015Milano</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/Excelsior?src=hash">#Excelsior</a></p>&mdash; gianni barbacetto (gbarbacetto) octubre 21, 2015

سرمایه گذاریهای کلان

اکسپو تقریبا هزینه ای معادل دو میلیارد و چهارصد میلیون یورو داشت که حدود یک میلیارد و دویست میلیون یورو از آن از خزانه دولت تامین شده است. بازگشت سرمایه برای دولت ایتالیا رقمی در حدود ده میلیارد یورو تخمین زده شده است که انتظار می رود بر صنعت گردشگری این کشور تاثیر مثبت بگذارد.

مارکو پوتزی، فیلمساز ایتالیایی می گوید که شاهد بازدید توریستهای زیادی از میلان و از اکسپو بود: «من از اکسپو بازدید کردم و این تصور در من ایجاد شد که در حال بازدید از یک نمایشگاه بزرگ غذا و نوشیدنی هستم. البته کمی از فضای موجود در نمایشگاه سرخورده شدم. فضایی که موضوع آن غذا و زمین بود. من از غرفه سوئیس بسیار لذت بردم.»

آیا اکسپو توانست به مشکل اساسی مطرح شده در زمینه تامین غذای سالم پاسخ دهد؟

هشتصد میلیون نفر در جهان از سوء تغذیه رنج می برند و بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون تن غذای تولید شده در جهان هرگز مصرف نمی شود.

مدیر عامل اکسپو اعتقاد دارد که این نمایشگاه موفق شد که عرصه مناسبی را برای بحث درباره این موضوع و موضوعات مرتبط، مثل انرژی مطرح کند. یکی از محصولات اکسپو، تدوین سندی به نام «اساسنامه میلان» درباره حق انسانها برای دستیابی به غذا بود.

البته منتقدان می گویند که در این اساسنامه نظر افراد فقیر منعکس نشده است و در آن سخنی از بی عدالتی و فقر گفته نشده است.

صف ها

یکی از نشانه های موفقیت اکسپو را شاید بتوان صف بازدیدکنندگان دانست که هر روز در مقابل درهای ورودی دیده می شدند.

نشانه دیگر هم محبوبیت موضوعات مرتبط با اکسپو در اینترنت و در صفحات اجتماعی است.

#Expo#Milano#Fila#azienda#brand#successo#satira#news#SiamoMilanesipic.twitter.com/pE56NLFwRI

SiamoMilanesi (SiamoMilanesi) octubre 28, 2015

Luca Ercolani | Social Fitness Magazine is out! https://t.co/FqodfBJQCm Stories via lithops</a> <a href="https://twitter.com/BIIOSystem_ITA">BIIOSystem_ITAHCFmilano</a></p>&mdash; Luca Ercolani (luca_ercolani) octubre 27, 2015

Una visita virtuale EXPO comoda da casa https://t.co/eg7PTkJFoY

— picodue (@picodue) octubre 26, 2015

Tutti pazzi per l’Expo. Oltre 5 ore di coda per il padiglione Italia http://t.co/6VK9KXkuDS ma fanno la fila felici di che? #mistero#expo

— Fulvio Riccio (@fulvioriccio) octubre 19, 2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا

نجات کوهنوردان لهستانی در آلپ

راز طعم و بی‌رقیبی پیتزای ناپلی