کار دشوار امدادرسانان زلزله در افغانستان و پاکستان

کار دشوار امدادرسانان زلزله در افغانستان و پاکستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو روز پس از وقوع زلزله شدید در افغانستان و پاکستان، عملیات نجات زلزله زده ها ادامه دارد. سرمای هوا کار امدادرسانان را دشوار کرده است و مقامهای دو

آگهی

دو روز پس از وقوع زلزله شدید در افغانستان و پاکستان، عملیات نجات زلزله زده ها ادامه دارد.

سرمای هوا کار امدادرسانان را دشوار کرده است و مقامهای دو کشور هشدار داده اند که سرما ممکن است حتی جان زلزله زده ها و مجروحان را تهدید کند.

به دلیل ادامه پس لرزه ها، بسیاری از زلزله زده ها در پاکستان با وجود سرمای شدید، شب را از بیم وقوع دوباره زلزله در خیابان به صبح رساندند.

یکی از زلزله زده ها در پاکستان می گوید: «وقتی به خانه ام رسیدم افراد ارتشی را در آنجا دیدم. من می خواهم از ارتش و دولت بخواهم که به کمک ما بیایند تا خانه هایمان را بسازیم. کودکان ما مشکلات زیادی دارند. ما درمانده شده ایم. دیشب را در فضای باز گذراندیم.»

فرد دیگری می گوید: «وقتی رسیدم خانه، برادرزاده ام در زیر آوار گرفتار شده بود. نتوانستیم او را نجات بدهیم و او جان سپرد. وسایل و همچنین حیواناتمان هم زیر آوار ماندند. افراد زیادی اینجا جمع شدند و به ما در نجات دادن اعضای خانواده کمک کردند.»

مرکز زمین لرزه هفت و نیم ریشتری روز دوشنبه، در حدود هفتاد کیلومتری مرکز ولایت بدخشان در منطقه هندوکش بود. به عقیده کارشناسان با توجه به این که مرکز این زمین لرزه در عمق دویست کیلومتری زمین بود، خسارتهای آن کمتر از زمین لرزه های به این شدت بوده است.

تاکنون مرگ بیش از ۳۶۰ نفر تایید شده است. احتمال می رود شمار کشته ها بخصوص در افغانستان افزایش پیدا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تولد نادر توله کرگدن سوماترایی در اندونزی امید به حفظ این گونه درحال انقراض را افزایش داد

حاشیه‌های تبعیض در پوشش زنان ورزشکار؛ رئیس فدراسیون ناشنوایان ایران برکنار شد

گروگانگیری اموال پناهجویان افغان در پاکستان؛ اسلام‌آباد: آزادی مشروط به مبارزه طالبان با تروریسم است