حضور سودجویان در محل تجمع پناهجویان در مرز اسلوونی

حضور سودجویان در محل تجمع پناهجویان در مرز اسلوونی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیش از دو هزار پناهجو که اکثریت آنها را پناهجویان سوری تشکیل می دهند، در مرز اسلوونی منتظر ایستاده اند و در انتظار ورود به اتریش هستند. در این میان

آگهی

بیش از دو هزار پناهجو که اکثریت آنها را پناهجویان سوری تشکیل می دهند، در مرز اسلوونی منتظر ایستاده اند و در انتظار ورود به اتریش هستند. در این میان گروهی از افراد سودجو نیز نسبت به فروش مواد غذایی و برخی مایحتاج اولیه با بهایی چند برابر به این پناهجویان اقدام کرده اند.

یکی از پناهجویان می گوید: «درست همین شرایط را در جاهای دیگر هم دیده ام در مدت ۲۰ روزی که از سوریه بیرون آماده ام و در سفر هستم افرادی را می بینم که از این نیازمندی مردم سوء استفاده می کنند و غذا، آب و دارو را با قیمتی بالا به ما می فروشند.»

پناهجویان در حالی در مرز در انتظار هستند که با نزدیک شدن فصل زمستان، سرمای هوا نیز به خصوص در طول شب بسیار غیرقابل تحمل تر شده است. پناهجویان می گویند به جز این فروشنده های دوره گرد و پلیس، هیچ کمک انساندوستانه ای از سوی نهادی بین المللی دریافت نکرده اند.

راشد یکی دیگر از پناهجویان سوری است که با خانواده اش در مرز اسلوونی در انتظار هستند.او می گوید: «نه غذا داریم و نه آب. هوا بسیار سرد شده و نه از یونیسف و نه دیگر نهادها خبری است. تنها نیروهای پلیس در اینجا هستند تا مانع عبور ما شوند.»

اسلوونی برنامه جدید انتقال مهاجران را به اجرا گذاشته است. هدف از این برنامه ممانعت از استقرار این پناهجویان در خاک این کشور و انتقال آنها مستقیما از مرز کرواسی به اتریش است.

آتیلا مگیار، خبرنگار یورونیوز از محل گزارش می دهد: «زمستان سرد در راه است و به نظر می رسد که با وجود سرما از تعداد پناهجویانی که از خاورمیانه به اروپا می آیند، کاسته نشده است. مقامهای مسئول نیز برای نگهداری از این تعداد پناهجو در فصل سرما آماده نیستند و این سبب شده تا افرد سودجو از این موقعیت استفاده کنند. »

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟

ویکتور اوربان: برای ایجاد تغییرات در اتحادیه اروپا چاره‌ای جز اشغال بروکسل نداریم