Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان ملل حمله عربستان به بیمارستانی در یمن را محکوم کرد

سازمان ملل حمله عربستان به بیمارستانی در یمن را محکوم کرد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی روز دوشنبه یک بیمارستان متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز در شهر هیدان در شمال یمن را هدف موشک قرار دادند. بان کی

آگهی

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی روز دوشنبه یک بیمارستان متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز در شهر هیدان در شمال یمن را هدف موشک قرار دادند. بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل این حمله را که چند مجروح بر جای گذاشت، محکوم کرد. سازمان عفو بین الملل نیز ضمن محکوم کردن این حمله، آن را مصداق جنایت جنگی دانست. عربستان سعودی اما هر گونه اتهام دست داشتن در این حمله را رد می کند.

دکتر مگردیچ ترزیان، رئیس پزشکان بدون مرز می گوید: «من بسیار نگران وضعیت در منطقه هیدان هستم. در آنجا ۲۰۰ هزار نفر زندگی می کنند و بیمارستان پزشکان بدون مرز تا پیش از امروز که خراب شد، در امان بود و نیازهای پزشکی مردم را برطرف می کرد. راستش من نمی دانم مردم از این به بعد چگونه به خدمات پزشکی دسترسی خواهند داشت.»

یک بیمارستان دیگر پزشکان بدون مرز در افغانستان نیز در اوایل ماه جاری میلادی به اشتباه از سوی نیروهای آمریکایی مورد حمله قرار گرفت. باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بابت این اشتباه مرگبار عذرخواهی کرد.

از سوی دیگر روز سه شنبه، وزارت دفاع عربستان سعودی تصاویری از حمله به کشتی هایی را منتشر کرد که به ادعای عربستان حامل سلاح و تجهیزات نظامی قاچاق برای شورشیان یمنی بوده اند.

آژانس خبری یمن در مرداد ماه گذشته نیز از حمله نیروهای عربستان به برج مخابراتی شهر هیدان خبر داده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حوثی‌های یمن: به بندر ایلات اسرائیل و یک کشتی باری در خلیج عدن حمله کردیم

حملات حوثی‌ها با تسلیحات ایرانی در گزارش تصویری آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا

حوثی‌های یمنی و شبه‌نظامیان عراقی مدعی حملات مشترک به بندر حیفا در اسرائیل شدند