Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کشته شدن دو شهروند تهرانی با شلیک اشتباهی ماموران پلیس

کشته شدن دو شهروند تهرانی با شلیک اشتباهی ماموران پلیس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

براساس گزارش رسانه‌های ایران شش مامور پلیس که از سبزوار برای دستگیری قاتلان فراری به تهران سفر کرده بودند دو مرد را اشتباهی هدف گلوله قرار دادند و ناخواسته مرگ آنها را رقم زدند.

بازپرس جنایی تهران در این رابطه گفت: در این تیراندازی، چهار سرنشین یک خودرو هدف قرار گرفتند که ۲ کشته و زخمی برجای ماند.

این حادثه ساعت یک بامداد روز چهارم آبان ماه در سه‌راه افسریه رخ داد و موضوع به بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران اطلاع داده شد.

براساس این گزارش یک خودروی سفید رنگ به همراه یک خودروی سواری دیگر در بامداد روز چهارم آبان ماه سال جاری سد راه خودروی قربانیان شده و در اقدامی پلیسی شروع به تیراندازی کرده‌اند که در این حادثه راننده پراید و سرنشین جلوی خودرو در دم جانشان را از دست داده‌اند.

در این میان یکی دیگر از سرنشینان پراید که در صندلی عقب خودرو قرار داشت به دلیل اصابت گلوله به سرش راهی بیمارستان شد که حال وی وخیم گزارش شده است.

تنها شاهد زنده این صحنه‌ها یک سرباز پلیس بوده است که لباس پادگان به تن داشته و آسیب کمتری دیده است.

وی از مشاهدات خود به ماموران پلیس گفت: «از پاکدشت سوار خودرو شدم تا به پادگان بروم در میان راه سمت سه‌راه افسریه ناگهان یک خودرو جلوی خودروی‌مان پیچید و شروع به تیراندازی کرد. هنوز هم باور ندارم این اتفاقات جلوی چشمانم به وقوع پیوسته، راننده و سرنشین خودرو با تیراندازی‌های ۶ مامور پلیس کشته شدند و سرنشین کناری‌ام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و خودم نیز زخمی شدم.»

بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران گفت: «۶ پلیس خاطی بازداشت شدند و تحقیقات ادامه دارد.»

گفتنی است طبق قوانین حاکم بر نیروهای مسلح در ایران، تیراندازی به یک خودروی نقلیه در صورتی مجاز است که «قرائن و دلایل معتبر و یا اطلاعات موثق» وجود داشته باشد که آن خودرو حامل اموال قاچاق، دزدی و یا اسلحه و مهمات است. ضمن این که باید ابتدا «با صدای رسا و بلند» به راننده ‌وسیله نقلیه فرمان «ایست» بدهند و چنان چه توقف نکرد، اقدام به تیراندازی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند

پسر مشاور احمدی‌نژاد به حبس و جریمه محکوم شد؛ یاسین رامین پیش از اجرای حکم از ایران خارج شده بود