نوبخت: پرونده شکایت احمدی‌نژاد از معاون اول روحانی مختومه شد

نوبخت: پرونده شکایت احمدی‌نژاد از معاون اول روحانی مختومه شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران اعلام کرد که پرونده شکایت محمود احمدی‌نژاد از اسحاق جهانگیری، معاون اول روحانی مختومه شد.

عادل حیدری، وکیل مدافع محمود احمدی‌نژاد، روز چهارم مرداد، از شکایت موکل خود از اسحاق جهانگیری به اتهام «افترا و نشر اکاذیب» خبر داده بود، و دفتر آقای جهانگیری نیز بلافاصله اعلام کرده بود که معاون اول حسن روحانی از شکایت آقای احمدی‌نژاد استقبال می‌کند.

شکایت از معاون اول دولت یازدهم به دلیل ۱۲ اظهارنظرش درباره دولت احمدی‌نژاد بوده است. «فساد ۲۲ میلیاردی ارزی در دولت قبل»، «نامشخص بودن مصرف ۱۱۸ میلیارد دلار درآمد نفتی کشور»، «هدر رفت فرصت ۹۵۰ میلیارد دلاری در دولت گذشته» و «صفر بودن موجودی حساب ذخیره ارزی» در پایان دولت آقای احمدی نژاد از جمله گفته‌های آقای جهانگیری است که منجر به شکایت از او شده بود.

انتشار خبر صدور قرار منع تعقیب در پرونده شکایت محمود احمدی‌نژاد از اسحاق جهانگیری، در شرایطی است که بیش از یک ماه پیش الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران گفته بود که آقای جهانگیری دفاعیه مورد نظر خودش را تهیه کرده است و کار دفاعش را انجام خواهد داد.

روحانی احتمالا بین ۱۸ تا ۲۰ آبان به فرانسه می‌رود

محمد باقر نوبخت در ادامه‌ی سخنان خود هم با اشاره به سفر آتی رئیس جمهوری ایران به فرانسه و ایتالیا گفت که زمان اولیه این سفر ۱۸ یا ۲۰ آبان ماه سال جاری است.

وی گفت: هر زمان که جزئیات این سفر قطعی شود به اطلاع خواهد رسید اما ۱۸ یا ۲۰ آبان زمان اولیه‌ای است که برای این سفر در نظر گرفته شده است.

نوبخت در خاتمه سخنان خود هم درباره وضعیت آینده اقتصاد ایران گفت: «از ابتدای کار، دولت تلاش کرده است هم تورم را مهار کند و هم رکود را به رونق بدل کند در حال حاضر نیز رشد اقتصادی کشور مثبت است اما ما با این اعداد به مطلوب خود نرسیده‌ایم هر چند مراجع رسمی رشد اقتصادی ایران را در سال آینده بین ۵ تا ۶ درصد پیش‌بینی کرده‌اند و ایران هنوز هم در شرایط تحریم به سر می‌برد اما با توجه به این شرایط ما نیز به تیم اقتصادی دولت احترام می‌گذاریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویارویی مستقیم نظامی با اسرائیل چه تاثیری بر زندگی شهروندان عادی ایران می‌گذارد؟

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد