Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش تصویری: اعتصاب غذای پناهجویان افغان در اندونزی

گزارش تصویری: اعتصاب غذای پناهجویان افغان در اندونزی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یکی از مخاطبان یورونیوز بنام علی دانش، عکسهایی را از اعتراض و اعتصاب غذای پناهجویان افغان در اندونزی به همراه مشاهدات و نظرات خود در این باره برای یورونیوز فارسی فرستاده است.

آقای دانش که خود نیز اهل افغانستان است، درباره علت حضور پناهجویان در اندونزی نوشته است: «پناهجویان افغان که از خون و خشونت به تنگ آمده‌اند، مجبور شدند راه‌های پرخوف و خطری را در پیش‌ گرفته و هزاران کیلومتر دورتر از دیار خود و به کشورهای همسایه و دیگر کشورها از جمله کشور اندونزی و رسیدن به کشور استرالیا جستجو نمایند. ولی با سخت شدن سیاست‌های مهاجرتی استرالیا و مسدود شدن راه دریا، این مهاجران در اندونزی گیر مانده و بی‌سرنوشتی آنان، پیامدهای بسیار ناگواری به بار آورده است. امروز اندونزی به جهنمی برای این پناهجویان بی‌پناه افغانستان تبدیل‌شده است. در اندونزی بازداشتگاهی برای پناهجویان وجود دارد که شب و روز این افراد در پشتِ میله‌ها، چشم‌انتظار نقطه پایان انتظارشان هستند.»

این مخاطب یورونیوز درباره دلیل اعتراض و اعتصاب غذای پناهجویان نوشته است: «وضعیت بازداشتگاه‌ها و کمپ‌ها بدتر از زندان‌های جنایی است؛ بی سرنوشت بودن کار پناهجویان، نبود کشورهای پناهنده‌ پذیر و کُند بودن روند تعیین کشور ثالث، دور بودن تاریخ مصاحبه در سازمان ملل و نبود نهادی برای بررسی مشکلات پناهجویان، عواملی است که مهاجرین را از پا درآورده است. مهاجرین و پناهجویان در اندونزی از چند روز بدین سو به دلیل عدم رسیدگی به پرونده های پناهندگی و به علت شرایط بد و عدم رسیدگی به تقاضای پناهندگی، پس از چندین سال و ماه ، چند روز است که دست به تحصن و اعتصاب غذا زده اند، تا بتوانند اعتراض خود را به گوش همگان برسانند. اگر به وضعیت این مهاجرین رسیدگی فوری صورت نگیرد، ممکن است نتایج غم انگیزی را در پی داشته باشند.»

آقای دانش با انتقاد از انفعال وزارت مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان نوشته است: «این پناهجویان اصرار دارند تا زمان دریافت جواب مشخص و قانع کننده از سوی مسئولان سازمان ملل، به حرکت مدنی خود ادامه دهند.»

  • اعتصاب مهاجران افغانستانی دراندونزی

پناهجویان افغان در اعتراض به شرایط بد زندگی در کمپ ها و رسیدگی کند به پرونده ها، دست به اعتراض و اعتصاب غذا زده اند

  • اعتصاب مهاجران افغانستانی دراندونزی

رضا دانش در توصیف شرایط پناهجویان نوشته است: وضعیت بازداشتگاه‌ها و کمپ‌ها بدتر از زندان‌های جنایی است

  • اعتصاب مهاجران افغانستانی دراندونزی

برخی از پناهجویان حاضر در اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شدند

  • اعتصاب مهاجران افغانستانی دراندونزی

این پناهجویان اصرار دارند تا زمان دریافت جواب مشخص و قانع کننده از سوی مسئولان سازمان ملل، به حرکت مدنی خود ادامه دهند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد

وزیر دفاع اندونزی با کارنامه نقض حقوق بشر مدعی پیروزی در انتخابات شد

انتخابات در بزرگترین دموکراسی مسلمان جهان؛ چه‌کسی میراث‌دار اوبامای آسیا در اندونزی می‌شود؟